Ayakta Alkışlıyorum


Her zaman savunduğum bir konu Yeni Malatyaspor’un lehine sonuçlanmış oldu. Sistem takımı olduğumuz, Türkiye’nin en iyi sistem takımı olan Başakşehir’den elde edilen puanla kanıtlanmış oldu. Rakibin en güçlü silahını kendi silahıyla vuran Yeni Malatyaspor, Süper Lig’deki en anlamlı puanını aldı. Birbirine yakın oynayarak alanı müthiş daraltan Erol Bulut’un talebeleri, adeta Abdullah Avcı’ya ders vermiş oldu. Yüzde 71’e 29 topla oynama, 566 başarılı pasa 187 ve ceza alanına 39 ortaya 3 orta gibi çılgın bir istatistik yakalayan Başakşehir’in bu tablosu, maçı farklı kazanması gerektiğini söylettirebilir.

 

Futbolda istatistikin artık geri planda kaldığını da söylemek mümkün. Böylesine bir yüzde yakalayan Başakşehir’e bu fırsatı bilerek veren Erol Buluttu. Özellikle ilk yarıda bırakın 3.bölgeyi 2.bölgede bile ileriye çıkmakta zorlanan bir ev sahibi ekip vardı. Alan savunmasını ligde en iyi yapan takım olan Yeni Malatyaspor, yapısından ödün vermediği sürece sezon sonunda Avrupa kapıları, kendisine mutlaka açılacaktır. Aslında oyuna bakılırsa sıkıcı ve zevksiz bir görüntü oluştuğu görünebilir. Zaten bunu isteyen Yeni Malatyaspor değil mi?

 

İkinci yarıda önde olmanın da verdiği havayla orta alanda bocalama yaşayan Yeni Malatyaspor, Başakşehir’e biraz cesaret verdi. Zorunlu Erkan-Rahman değişikliği dışında yapılan hamleler, tamamen yanlış ve az kalsın pahalıya mal olacaktı. Böylesine güçlü takımlarla oynanan maçlarda tecrübesiz Mustafa’nın yerine Pereria’nın girmesi daha faydalı olurdu. Defansta Sadık’ın Çin seddi gibi duvar örüp, her gelen topa müdahale etmesi takdire şayandı. Boutaib’in bu sezon golle tanışmasına belki de en çok sevinenlerdenim. Hava topu becerisinin yanı sıra sırtı dönükte başarılı olan bir oyuncuya destek olmak Yeni Malatyaspor’un menfaatine olacaktır. 

 

Normalde herkes maç öncesinde 1 puana razıydı. Ama öne geçip 1 puan alınması, taraftarların kaybedilen 2 puana üzülmesine neden oldu. 1.dakikadan son düdüğe kadar müthiş bir futbol anlayışı sahaya yansıtan Yeni Malatyaspor’u ayakta alkışlıyorum. İstatistiklerin ve pozisyonsuzlukların benim nazarımda hiçbir önemi yoktur. Tek bir gerçek var, o da liderin sahasında puan alıp liderlikten indirilmesidir.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!