Asla Kabul Edemem!


Haftalardır oynanan kötü oyun ve sonuç, Başakşehir karşısında da devam etti. Maçın başından sonuna kadar üstün olan taraf Yeni Malatyaspor’un rakibiydi. Sahada istediğini bir türlü yapamayan bir görüntü vardı. Bu bizim açımızdan görmeye alışkın olmadığımız bir tablo. 44.dakikada verilen penaltının yanlış karar olduğunu anlatmaya gerek yok herhalde. Göz göre göre hakemin penaltı vermesi ise insanın aklına başka şeyler getiriyor.  Maç ile ilgili neler yazmanın dışında Yeni Malatyaspor’un nasıl toparlanması gerektiğini yazmak bence doğrusu olacak. Her şey iyi giderken biranda neler oldu anlamış değilim. Birçok kişi Boutaib ve Sadık’ın gidişatından dolayı olduğunu belirtiyor ama sistem takımı olan Y.Malatyaspor için bu geçerli mi onu da sorgulamak gerek!

Erol Bulut’un devre arasında ayrıldı dedikodusu, Sadık ile Boutaib’in gidişi, transferlerin kampa zamanında gelmemesi, sakatların ardı ardına patlak vermesi takımı demoralize etti. Neredeyse kalesinde oturup çay-kahve içecek duruma gelen Başakşehir kalecisi Mert’e ilk şut, son 15 dakikada geldi. Bu Malatyaspor bu değil ve acilen kendine gelmesi yada getirilmesi gerekiyor. Futbolun kişiler üzerine değil de takım oyununa yönelik olduğunu göstermeye çalışan ve bunda da başarılı olan Erol Bulut’un son zamanlarda tercih ve sistemde yanlış kararlar verdiğini kabul etmek gerek. İlk yarıdaki tablonun devam edeceğini düşünen Bulut’un biran evvel takımı toparlaması lazım. Avrupa hayalleri kuran bizlerin, alt lige düşme korkusunu hissetmesini asla kabul edemem.

Yeni Malatyaspor’un zorlu bir fikstüre sahip olduğunu kabul ediyorum ama ligde hiçbir takımın kolay lokma olmadığını da görüyoruz. Özellikle Fenerbahçe’nin nasıl bir durumda olduğu da gözler önünde. Yönetim olarak demeyeyim de Başkan Adil Gevrek’in bazı müdahaleler yapması lazım. Bu müdahalelerden Erol Bulut’u göndermesi elbette olmamalı. Sadece oyuncuların daha iyi kaynaşması adına yemekler ve toplantılar yapılmalı. Tabi her şeyden daha önemli olan  (futbolcular için) para dopingi katkı sağlayabilir.

Yeni Malatyaspor’un Sivasspor(D), Ankaragücü, Galatasaray(D) ve Alanyaspor ile arka arkaya oynayacağı maçlardan en az 7 puan alması lazım. O bunaltıcı fikstür ve sakatlardan arınacağı bir fırsat olabilir. Şuan ki tablonun bile başarılı olduğunu kabul etmek gerekir. Yalnız bu başarının arkasına sığınarak cepten yemekte seni uçurumdan düşürebilir. Birçok yazımda belirttiğim gibi ilk günkü güvenim ve inancım hala devam ediyor. Özellikle Türkiye Kupasındaki başarı gerçekten muazzam. Tarihi bir başarı yakalamaya ramak kala yapılacak hata kabul edilemez. O nedenle herkesin şapkasını önüne koyup düşünüp çözüm bulması gerekiyor.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!

10Şub

Kâr’dan Gelen Zarar

03Şub

Kendinize Gelin Artık!

28Oca

Ayıptır Ayıp!