Aklınızdan Bile Geçirmeyin!


Yeni Malatyaspor, devre arası transferlerini Erol hocanın istediği gibi gerçekleştirememesine rağmen ikinci yarıya aldığı iyi sonuçlarla başlamıştı. Geçen hafta Sivasspor maçının ikinci yarısında ortaya koyduğu etkisiz futboluyla göze çarpan Yeni Malatyaspor, belki de ilk sinyalini vermişti. Antalyaspor maçında da rakibinin birçok oyuncusunun gitmiş olması bir avantaj olarak görünüyordu. Eto’o, Nasri ve Veinqueur gibi yıldızlarını maddi imkânsızlıklardan dolayı gönderen bir ekibe karşı Yeni Malatyaspor’un şansı çok yüksekti. 

Antalyaspor’un ev sahibi olması nedeniyle baskılı oynaması da çok normaldi. Ama Cüneyt Çakır’ın verdiği kararlar gerçekten anormaldi. Birçok Uluslararası alanda maç yöneten Çakır’ın bu kadar bariz hatalar yapıp Yeni Malatyaspor’un kaderiyle oynamasına hakkı yok. Saçma sapan bir penaltı kararı ile adeta mağlubiyete zemin hazırladı. Mücadele içerisinde rakibin eline çarpan topu görmeyip, itirazlar sonrasında Adem’e sarı kart göstererek cezalı duruma düşürmesi de Cüneyt efendinin cabasıydı.

Tamam, belki çok iyi futbol oynamadık ama bana göre kazanacağımız bir maçtı. Özellikle 10 kişi kalana kadar rakibin bizden fazla iyi oynadığını düşünmüyorum. Zaten canımı en çok acıtan kısımda buydu. Chabeke’nin sorumsuz davranışı sonrasında eksik kalmamız, rakibin ekmeğine bal sürdü. Geriden gelip beraberliği yakalıyorsun, oyunun direncini kazanmışsın ve kalkıyorsun rakibe vuruyorsun. Bunun ne anlama geldiğini de artık siz düşünün!

Aslında bu maçın Yeni Malatyaspor için ayrı bir önemi daha vardı. İkili averaj sisteminde alınan sonuç itibariyle kozu Antalyaspor’a kaptırdık. Olmaz olmaz demeyin, bu tür istatistikler her takımın başına gelebilecek talihsiz anlardır. Bu maçta yaşanan birçok olumsuzluklara rağmen umudumu yitirmedim. Küme düşeceğimizi içtenlikle dile getirebilirim ki aklımın ucundan bile geçirmiyorum. Sadece Erol Bulut’a şunu söyleyebilirim; “Lütfen, eski futbol anlayışımızı kaybetmeyelim. Ofansif anlamda eksik olduğumuz gerçeğini unutup, savunmada kopmalar yaşarsak ligden de kopmuş oluruz”.

Antalyspor maçında Azubuıke’nin cezalı olması, onu çok aramamıza neden oldu. Maalesef, Kasımpaşa maçında Adem ve Chabeke’nin de cezalı oluşu işimize hiç yaramayacak. Oyuncuların bu konuda çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü ‘İlk haftalar, alt sıralarda yer alan rakiplerimizle oynayacağız. Alacağımız her bir puanın altın değerinde olacağını unutmamak gerekiyor”. 
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Mar

Suç Yönetimde!

10Mar

Bu Ayıpta Bize Yeter!

03Mar

Yeter Artık!

25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!