ANNELERCinsiyet olarak "kadın"a anlam ve değer katan annelerdir.

Anneler; Bizim için Allah'a yükselen öpülesi ellerdir. Sadece çocuğunu değil toplumu da terbiye eden mürebbilerdir. Merhamet kanatlarının sembolleridir. En dalgalı dönemlerde sığınılacak en sıcak kucak, en güvenli limanlardır.

 

Anneler yuvaların omurgası ve temel direkleridir. Anneler hayatın ve toprağın can suyudur. O yüzden geleneğimizde toprağa tüküren anneye tükürmüş gibidir.


Yaşlandıklarında bile evlerin neşesi, bereketi ve en kıymetli misafirleridir. Anneler, Allah'ın bize emanetleridir. Belki de cennete girişimize vesile olacak olan en kıymetli değerlerimizdir. 


Ne yazık ki bugün bu farkındalığın dışında kalmış, insanlık kimliğini yitirmiş sadece "beşer" sıfatıyla ayakta kalmış modern insan anneleri; "huzur evi" adı altında ölüm misafirhanelerine terk etmektedirler. Bunu yapan Modern Müslümanlar da bu güruhtandırlar. Hiç bir inanç ayrımı yapmaksızın "annelere" bu muameleyi reva gören bütün insanlara yazıklar olsun...

 

NOT: Allah'ın günlerini Mekke toplumu gibi falanlar günü-filanlar günü diye bölmüş değiliz. Ancak Anne'ye dair bir şeyler söylemek babında yukarıdakileri paylaşmak istedim o kadar.                          

Bizim için içerisinde annenin ya da hatırasının olmadığı bir gün yoktur.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08Mar

ANNELER

28Şub

İLİM, ÂLİM ve SORUMLULUK 2…

22Şub

İLİM, ÂLİM ve SORUMLULUK ...1

07Şub

İMAN, NİYET VE RANT…

03Şub

HIRS, DEVE VE RANT...