SARMAL


       Arap baharının son halkası olan topraklar.

        İç savaş ile başlayan ve halihazırda 38 devletin askeri müdahalesiyle fiilen 3.dünya harbinin yaşandığı Emevi toprakları..

        Tarihteki ilk Müslüman devlet olan bu Mezopotamya toprakları, bugün kan ve gözyaşı ile öylesine yoruldu ki, o coğrafyanın ev sahipleri, binlerce kilometre öteye kendilerini atmak için her gün Ege'nin sularında kaybolan Aylanlar misali tükenip gitmekte..!

         Mezopotamya topraklarına dizayn veren Fars ve Anadolu toplumları, çözüm üretmek yerine bugün çatışmanın 2 zıt kutbunda, yangına körük taşırcasına büyük ağabeylerini de davet etmiş konumdalar..!

Bu ağabeyler, Afganistan'da, Çeçenistan'da, Irak'ta müslüman katli yetmezmişçesine soluğu bu kez Suriye'de almışlardır..!

          Bu coğrafya, Müslüman coğrafyasıdır. Dolayısıyla "Bu coğrafyada her tür kanlı test mübahtır" anlayışıyla, bombanın akıllı olmasına dahi ihtiyaç duyulmamıştır..!

          İleri Karakolu koruma stratejisi yahut mezheptaşını koruma güdüsüyle hareket eden İran ve Lübnan Hizbullah’ı, geçmişte ABD ve İsrail karşısında dik duruşları ile İslam dünyasında kazandıkları tüm kazanımları bir çırpıda harcamanın bedelini, bugün olmazsa yarın anlayacaklardır lakin geç olacaktır..!

          Bu coğrafyanın çözümsüzlüğü de çözümü de 2 kadim medeniyette aranmalıdır..!

           Bir alçak,tahtını vermiyor diye 400.000 masum insanın canına kıyılır mı?

          23 milyon vatansız Müslüman evladının tek temennisi; korkudan, istibdattan uzak, demokratik huzurlu bir Suriye idi..! Çok şey mi istediler ?

Ey İran !

İsrail karşısında istediğin ileri karakol bu muydu ?

Bir tek sağlam binası kalmayan ve en az 50 yıl geriye düşen bir Suriye ile mi güvenlik ve itibar bulmayı düşünüyordun ?

Avrupa'nın tam 400 yıl evvel giriştiği mezhep savaşlarının Müslüman coğrafyasında yeni bir tatbikatını, hangi iman gereği yapıyorsun ?

4 asırdır kavga etmediğin,

Daha düne kadar Birleşmiş Milletlerde sana kol kanat geren,

Ekonomik abluka ile kuşatıldığın bir dönemde sana yol açan bu kadim dostuna vefanı, Endülüs topraklarında devrim muhafızları ile mi gösteriyorsun ?

Şii kardeşini mi koruyorsun ?            

Müslüman kardeşini mi öldürüyorsun ?

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
04Ara

Tarihe Not Düşerek

23Nis
06Oca

Abd ve kozmik terör

01Oca

Teröre Bakış Sorunu

16Kas

“ HABEŞ KRALI ! ”