Dia, Barazite ve Farnolle..!


Her sezon aynı tabloların yaşandığı Yeni Malatyaspor’da alışılmışın dışında bir durum olmadı. Transferde geç kalındığı bir aşikâr ama Adil Gevrek’in sihirli transfer değneği, geçtiğimiz yıllarda ‘Cuk’ diye oturmuştu. Bunu bu senede sabırlı ve sakin bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçen yıllarda alınan başarılardan dolayı eleştirmek yanlış olur diye düşünüyorum. Hele birde döviz kurundaki artış birçok kulübü olumsuz etkilemişken anlayışla karşılamak gerek.

 

Kampın sakat ve yapılamayan transferler nedeniyle istenildiği gibi yapılamaması; Erol Bulut’u siteme ve taraftarları da sabırsızlığa sürükledi. Tüm bunlara rağmen son birkaç gün içerisinde alınan oyuncular, camianın yüzünü gülümsetti. Donald ve Guilherme’nin kaliteli kumaş oldukları bir gerçek. Aleksic’in de usta ayak olduğu fikrini kimse tersleyemez. Bu oyuncuların geçmiş maçlarını izleyerek mi bunu söylüyorum, elbette hayır. Futbolda devamlılık birçok şeyden önemlidir. Şimdiye kadar oynadıkları takımlarda istikrarlı bir şekilde forma giymeleri en büyük avantajdır.

 

Geçen sezonki iskelet kadronun korunması Yeni Malatyaspor’un en büyük şansı. Erol Bulut’un sistemine uygun oyuncuların alınması da uyum sorununun kısa sürede atlatılacağını tahmin ediyorum. Beni en çok düşündüren olaylardan bir tanesi de Dia, Barazite ve Farnolle gibi oyunların yüksek maaş almaları. Bu oyuncuların hepsinden kurtulmak olmayabilir ama en azından ikisi ile yollar ayrılabilirse ‘Bal Kaymak’ olur. Kulüp giderlerini azaltmaya çalışan Adil Gevrek’in de bu oyuncular, elini kolunu bağlıyor. Ben, ne umutsuz nede karamsarım. Kulübün borç yükünün ilk senesinde bu kadar yüksek çıkması, istenilmeyen bir durum olsa da her hatadan bir ders çıkartılacağı kanaatindeyim. Adil Gevrek’in de bunu başaracağına inanıyorum. Tamam, belki borcu sıfırlaması zor ama en azından önünün açılacağını düşünmüyorum.

 

Önümüzdeki hafta başlayacak lig öncesine kadar yüzde yüz hazır olmayacağımız bir gerçek. İlk yarı fikstürünün de çok fazla bizden yana olduğunu sanmıyorum. İlk yarıdaki tabloya kim göz değdirirse değdirsin, en azından Yeni Malatyaspor’un 21-22 puan alacağını söyler. Elbette müneccim değiliz ama kalitesiz bir takım olduğumuz da söylenemez. İkinci yarıda dengi rakiplerimizin sahamıza gelmesi ise bizim için çok büyük avantaj. Göztepe maçıyla başlayacak 34 haftalık serüvende; Yeni Malatyasporlu futbolculara, teknik heyetine, yönetimine, taraftarlarına ve basın mensuplarına bol keyifli ve başarılı bir sezon diliyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Şub

Bunlara Kim Hesap Soracak?

17Şub

Bunun Hesabı Sorulmalı!

10Şub

Kâr’dan Gelen Zarar

03Şub

Kendinize Gelin Artık!

28Oca

Ayıptır Ayıp!