Veli Ağbaba Belediyeler karla mücadelede sınıfta kaldı

Veli Ağbaba:Belediyeler karla mücadelede sınıfta kaldı

Veli Ağbaba Belediyeler karla mücadelede sınıfta kaldı
Asayiş
Veli Ağbaba:Belediyeler karla mücadelede sınıfta kaldı

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

CHP Genel Başkan yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, geçen hafta yağan karla birlikte Büyükşehir, Yeşilyurt’ta Battalgazi belediyelerinin sonuçta kaldığını söyledi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, parti yöneticileri ile birlikte parti il binasında Malatya gündemini değerlendirdi. Karla mücadelede Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere merkez iki ilçe belediyesinin de sınıfta kaldığını söyleyen Ağbaba, “Kar kaldıramama ödülü versinler. Sınıfta kaldılar. Hem Büyükşehir Belediyesine hem de merkez ilçenin iki belediyesine ödül hazırlar herhalde verirler. Arkadaşlar Malatya'da kar yağıyor, 3 gün sokağa çıkamadı Malatya. Neredesiniz ? Efendim Paris'te ödül alıyor arkadaşlar. Onlara bir yalan birde kar kaldıramama ödülü vereceğiz. Karne vereceğiz. Sınıfta kalma ödülü vereceğiz” dedi.

 

3 gün insanlar sokağa çıkamadı 

 

Ağbaba, “Malatya'da insanlar 3 gün sokağa çıkamadı.Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediye'lerinin kar kaldırmama sebebi;  Kar az yağdı, karın tadını çıkarsınlar, kara doysunlar, kar topu oynasınlar diye karı kaldırmadıklarını iddia ediyorlar" dedi.

Son Güncelleme: 21 Şubat 2020 21:39

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 10

 • Mustafa | 24 Şubat 2020 14:16

  1- Malatya dan kar kalkalı 1 hafta oldu bu haberi yapmak şimdi mi aklınıza geldi? 2- Belki de son yılların en yoğun kar yağışı altında büyükşehir belediyesi kendi sorumluluğu olan caddeleri çok hızla açmıştır. 3- Halkımız hala ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesi sorumluluk alanlarını bilmeyebilir, sayın vekil siz yapmayın bari... 4- Bilgilendirme; 22 metre genişlik üzeri caddeler büyükşehir belediyesi sorumluluğundadır. Bu ve bunun gibi büyükşehir sorumluluğunda olmayan her türlü iş ve işlemler için hemen büyükşehir diyip cehaletinizi belli etmeyin. 5- Temenni; umarım yayınlarsınız.

 • Sedat | 23 Şubat 2020 12:33

  Millet Bahçesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapıyor. Ben yapiyorum diyor Selahattin. Binaları büyükşehir belediyesi yikiyor dedi bina yalnış yıkılınca yalakaları ortaya çıkıp büyükşehir yıkmıyor dedi. Bir yalanı yok ki.

 • Veli agbaba seni sevmeme rağmen doğru dedin | 23 Şubat 2020 00:49

  Saksakcilar yalamacilar belediye sınıf ta kaldı selahattin gürkan gelmiş geçmiş en kötü en kendini beğenmiş birisidir ona da kalmayacak.emekli olsun kimse yüzüne bakmaz. Deprem i.katan arkadaşlar devlet yardım ediyor. Devlet parayi yolluyor ona bile ben yaptım zaten gösteriş i seven bir.kisi unutmadan kırsal ve merkez ilm.defa 3 gün 4 gün sonra açıldı v Dürüst olun Allah için . Saksakci olmayın aldığı ağlar beddualar ona da yandaşlarına da.kalmaz sizde kendinize ah pay sahibi olmak istiyorsanız manalı günahı boynunuza olsun selahattin gürkan sayesinde ak partiyi bıraktım bi daha seçim olsa aday olsa çevremde yakınında ailemde oy veren olursa selamı keserim o derece ak partiden sayesinde diskindik

 • Veli | 22 Şubat 2020 19:29

  VELİ Ağbaba nasıl gündeme gelirimin peşinde. Bakıyor sitelere hangi haber tutmuş o haberi yaptırıyor. Kar ile mücadelede sınıfta kaldık. Eski belediye başkanları daha iyi organize oluyorlardı. SELAHATTİN her işten bir ŞOV çıkarma peşinde. ÇINAR acaba Hacı Uğur un ismini nasil unuttururumun peşinde. OSMAN da aman kimse bana karışmasın ben de kimseye karışmayayımın derdinde. İlçe belediyelerinin de bu yoğun kara gücü yetmedi yetmezde. Ama yine de bence sınıfta kaldılar. Eskiyi arattilar.

 • Has malatyalı | 22 Şubat 2020 02:55

  Güngör caddesinde 13 katlı 13 siteyiz,yepyeni otobüs durağı koydular ama ne zaman geçtiği belli değil, çağrı merkezi "yolcu az" diyor.Belediyede kapasite olsa "Ne zaman geçtiği belli olmayan otobüsü hangi yolcu bekler" diye düşünür. Ama kapasite meselesi.

 • Oğuz | 22 Şubat 2020 01:59

  Daha 1.ayı dolmayan bir depremden sonra yağan kar depremden ağır hasarlar gören Pütürge ve Doğanyol un da ulaşımını olumsuz etkilendiği aşikar. Şimdi bu durumda Büyükşehir belediyesinin önce Merkezdeki ara sokakları mı açması gerekir, yoksa depremzedelere her an yardımın ulaşabilmesi için bu ilçelerimizin mi yolunun açılması gerekir? Muhalefet yine muhalefetliğini yapabilmek için yalan yanlış yorumlar yapıyor,sözde medya da belediyeyi kötülemek için elinden geleni yapıyor. Muhalefet önce kendini eleştirsin, medya önce kendine gelsin ondan sonra bunları konuşalım

 • Hasan44 | 21 Şubat 2020 23:14

  Kar yağdığı günden beri Kaldırımda karlar temizlendi tuz döküldü yollarda kar yağmasından itibaren kar temizleme araçları ve tuz dökme aracını hep görüyordum yapmasalar hep kaldırımlar buz olurdu ve bütun araçları kar yağmasından itibaren seferber etmişti. Gayet çok güzel bir çalışma yaparak milletin mağduriyetini önledi. Başkanım ellerinize sağlık.

 • Murat yılmaz | 21 Şubat 2020 22:56

  Eskiden kar yerde kalır kaldırımlar buz olur kürekle buzlar kırılırdı 1 hafta en azından onları yaşamadık her belediye kendi alanında temizlik yaptı yapamayanların suçlusu büyükşehir oldu Selahattin başkanın bu konularda titiz olduğunu biliyorum gereken kar çalışması yapıldı bence

 • Sefa | 21 Şubat 2020 22:47

  Deprem bölgesine agbabanin araçlarıda gitmişti. Keşke akıl edip kendiside yardım etseydi, hem reklamıda olurdu. Akıl edememiş galiba, 2 gün heryerde açıktı.. Kendiside biliyorki ilçelere ait olan ara yollara bile büyükşehir girip temizleme yapmıştır.. Durup durup algı yapıp şimdi reklam yapma derdine düşmüş Sayın vekil.

 • Mesut | 21 Şubat 2020 22:31

  Hekimhan da mı

BUNLARA DA BAKIN