Savcılık cani babaya 54 yıl istedi

Malatya'da kendisinden boşanmak isteyen eşini pompalı tüfekle öldüren kocaya savcılık 54 yıl hapis cezası istedi.

Savcılık cani babaya 54 yıl istedi
Asayiş
Malatya'da kendisinden boşanmak isteyen eşini pompalı tüfekle öldüren kocaya savcılık 54 yıl hapis cezası istedi.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya’da boşanmak istediği eşi tarafından komşusunun evinde pompalı tüfekle öldürülen Kübra Fırat cinayetinde savcılık Hakan Fırat’a eşe kasten öldürmek, kasten öldürme ve nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme suçlaması ile 54 yıl hapis cezası istedi.

Yeşilyurt ilçesine bağlı Çarmuzu Mahallesi'nde meydana gelen kadına şiddet olayında, 18 aylık eşi 21 yaşındaki Kübra Fırat, evlilik süresi boyunca kocası Hakan Fırat'tan şiddet gördü.

KONUŞMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEYİP ÖLDÜRDÜ

Eşinin baba evine gelen Hakan Fırat, yanında getirdiği pompalı tüfeği ile Kübra Fırat'a ateş açtı. Genç kadının öldüğünü düşünen Hakan Fırat, olay yerinden kaçtı. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan genç kadının burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

GENÇ KADININ AĞABEYİNİDE AĞIR YARALADI...

Eşi Kübra Güngör Fırat'ı tüfekle öldüren Hakan Fırat, eşinin ağabeyi Mustafa Güngör'ü de ağır yaraladı.

Savcılık tarafından mahkemeye sunulan mütalaada şüpheli Hakan Fırat’ın eşi Kübra Fırat’ın katliamı öncesi kavga ettiği 1 Asliye Ceza Mahkemesi tarafından eşe karşı basit yaralama suçundan tedbir kararı uygulandığı öğrenildi. 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, savcılık 1 çocuk annesi eşini öldüren baba Hakan Fırat’a eşe kasten öldürmek, kasten öldürme ve nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme suçlaması ile 54 yıl hapis cezası istedi.

Tahir Özçelik Busabah Gazetesi

Son Güncelleme: 30 Ekim 2018 22:39

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN