Saadet Partisi Malatya Adaylarını Açıkladı

Saadet Partisi Malatya Adaylarını Açıkladı.

Saadet Partisi Malatya Adaylarını Açıkladı
Malatya
Saadet Partisi Malatya Adaylarını Açıkladı.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkanlığı tarafından belediye başkan aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Bir otelde düzenlenen toplantıya partililer yoğun katılım sağladı.

Aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını SP İl Müfettişi Mehmet Asiltürk yaptı. Asiltürk, konuşmasının ardından belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Malatya Büyükşehir adayının Osman Cemali Marasalı, Yeşilyurt adayının Malatya Eski AK Parti Kadın Kolları Başkanı  Emine Akkurt, Doğanşehir adayının Sinan Erarslan, Hekimhan adayının Lütfi Şahin, Doğanyol adayının Osman Solmazgül, Pütürge adayının Kasım Tilbaç ve Kale adayının Ramazan Çetinkaya olduğu açıklandı.

AKKURT: ATEŞTEN BİR GÖMLEĞİ GİYMEYE TALİBİZ

SP Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Emine Akkurt, adaylık teklifi için teşekkürlerini sundu. Akkurt, “İl Başkanımız ve şu anki Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Osman Marasalı Beyefendiye teşekkür ediyorum. Bizi Yeşilyurt Belediye Başkan Adaylığına layık görüp bu teklifi getirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Malatya genelinde ve bölgemizde belediye başkanlıklarına hiçbir yerde kadın aday layık görülmemiş bugüne kadar. Saadet Partisi teşkilatı bu anlamda bir ilke imza attı. Siyasi hayatımız boyunca özellikle yerel seçimlerde bunun mücadelesini çok verdik. Belediye meclis üyeliğinde ki mücadelemiz çok bilinmez belki Malatya genelinde ama bilenler bilir. Bir belediye meclis üyeliğinde bile kadınlara yer verme konusunda ne yazık ki siyasi partilerde çok ciddi bir mücadele var. Saadet Partisi’nde bunun olmadığını görüyorum. Belediye Başkan Adayı olmamız memleketimize ve bütün hemşerilerimize inşallah hayırlı olur. Şu süreçte insanlarımızın bir takım bıkkınlıklar içinde olduğunu görüyoruz. Bezginlikler içinde olduğunu görüyoruz. Bunları değerlendirerek biz ateşten bir gömleği giymeye talibiz. Giydiğimiz ceket bizim ifademizle ateşten bir gömlek. Emin olun ki buna talip olmak herkesin harcı değil. Bunu giymek herkesin harcı değil. Biz memleketimizi adaletle yönetmeye talibiz. Dürüstlükle, nizamla, Allahın izni ile bereketle, herkesin eşit katılımıyla yönetmeye talibiz. Herkesi kucaklamaya talibiz. Eşit hizmet götürmeye talibiz. Malatya’mızda bugüne kadar bunların olmadığının hepimiz şahidiyiz” şeklinde konuştu.

 

Son Güncelleme: 31 Ocak 2019 20:47

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN