Öznur Çalık adayların nasıl belirlendiğini açıkladı

AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Mehmet Çınar’ı ziyaret ederek, ‘hayırlı olsun’ dileklerini paylaştı.

Öznur Çalık adayların nasıl belirlendiğini açıkladı
Siyaset
AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Mehmet Çınar’ı ziyaret ederek, ‘hayırlı olsun’ dileklerini paylaştı.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

31 Mart seçimlerinde Yeşilyurt’ta rekor düzeyde oy alacaklarına ve tarihi zaferle ayrılacaklarına yürekten inandıklarını vurgulayan Milletvekili Çalık, “31 Mart 2019 seçimleri bizim için her yönüyle önemlidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte Cumhurbaşkanımızı seçtik, Milletvekillerimizi seçtik, inşallah şimdide nasip olursa yerel yönetimlerimiz seçeceğiz.4,5 yıllık kesintisiz hizmet sürecinin başlangıcı olacak bu seçimler için yürütülen aday adaylık esnasında partinin, davanın ve hizmetin emrinde olan aday adayı kardeşlerimizin her birinin birbirinden kıymetli olduğunu düşünüyorum.Bu görev sadece tek bir makam ve tek bir kişiye verileceği içinde bu yarışta ‘bende varım’ diyerek aday adayı olan herkese canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Herkesin ve bütün arkadaşlarımızın şunu iyi bilmesi gerekiyor ki; bu makam sorumluluk ve yükümlülük makamıdır ve çok büyük vebal gerektiren bir makamdır. Mehmet Çınar Başkanımızda Allah nasip ederse inşallah yeniden Belediye Başkanı olarak kentimize ve İlçemize hizmet etmeye devam edecektir.

Aday adaylarımızın şunu iyi bilmesi gerekir ki; temayül yoklamaları, mülakatlar ve anket çalışmaları sonucunda Genel Merkezimizde Genel Başkanımız başta olmak üzere Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkanımızın ve komisyonların yapmış oldukları çalışmalar neticesinde bir karara varılmıştır.Hiç bir tanesi tek başına somut bir kriter değildir, Belediye Başkan Adayımızın milletimizden gördüğü teveccüh anketlere yansımıştır.Anketlerin neticesinde ‘Mehmet Çınar’dan memnun musuz?’ sorusuna cevap olarak memnuniyet oranının %70’lere vardığını Genel Merkezimiz bizlere ifade etmiştir.Bu memnuniyetin vatandaşın yansımasını Allah nasip ederse yerel seçimlerde göreceğiz.Memnuniyetle birlikte sonrasında yapılan ‘Belediye Başkan Adayı olarak kimi görmek istersiniz?’ sorusuna cevaben de verilen cevaplarda Belediye Başkan Adayımızın belirlenmesine vesile olmuştur.Tüm Türkiye’de ve ilçelerimizin tamamında aynı kriterler uygulanmıştır ve sağlanmıştır.

Bu vesileyle AK Partinin bir neferi olar AK Partimizin kurulduğu günden itibaren çalışan, Cumhurbaşkanımıza ve Partimize hizmet etmeye devam eden aday adayı olmuş,bugünde bizimle birlikte yol arkadaşlığına devam eden tüm kardeşlerimi canı gönülden kutluyorum. Allah nasip ederse herkes için yapılacak görevler vardır, bu vesileyle Yüce Rabbimizin nasibi Cumhurbaşkanımızın takdiriyle aday olarak belirlenen Mehmet Çınar kardeşimize bir kez daha başarılar diliyorum. Bütün aday adayı arkadaşlarımızın da bu sürecin içerisinde var olarak yola devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

İlçe Başkanımız Sayın Muhammed Emin Yalçınkaya Partimizin kurucularından olup Gençlik Kollarımızın ilk Başkanıydı. İlçe Başkanlığı görevindeki hizmetlerden dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Aday adayları içerisinde hafızalardan geçenlerden bir tanesiydi, ama aday adaylığı süreci tamamlanıp adayımız belli olduktan sonra o ilk günkü kurucu ruhunu yüreğinde taşıyıp, hiçbir şekliyle ne buğuz etti ne sitem etti ne de başka bir tavır içerisinde oldu. ‘Ben Partimizin ve Cumhurbaşkanımızın emrindeyim ve Belediye Başkan Adayımızla yolumuza sonuna kadar devam edeceğiz ve Allah nasip ederse de Yeşilyurt’tan en yüksek oyu alacağız’ dedi, bu çok önemliydi. Bunu söyleyen bütün aday adaylarımızı canı gönülden kutluyorum. Bu hareket erdemliler hareketidir, erdemli tavır sergileyen bütün kardeşlerimi kutluyorum. Muhammed Emin Yalçınkaya kardeşimi tavır, davranış ve duruşundan dolayı tebrik ediyorum, Başkanımıza da hayırlı uğurlu olsun dileklerimi paylaşıyorum” diye konuştu.


AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a ziyaretinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı
Namık Gören, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AK Parti Malatya Kadın
Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan’ın yanı sıra AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri
eşlik etti. Ziyarette Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Dikenli ve Muammer Zafer ile Yeşil Yurt
İnşaat Genel Müdürü Şahin Özer’de hazır bulundu.

Son Güncelleme: 21 Ocak 2019 21:27

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN