Malatyalı meclis üyelesi İmamoğlu için istifa etti

Ersoy Eren Ekrem İmamoğlunu Desteklemeyen Dsp’den İstifa Etti

Malatyalı meclis üyelesi  İmamoğlu için istifa etti
Malatya
Ersoy Eren Ekrem İmamoğlunu Desteklemeyen Dsp’den İstifa Etti

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Ersoy Eren Ekrem İmamoğlunu Desteklemeyen Dsp’den İstifa Etti

Ersoy Eren’in yaptığı açıklama;

“Demokratik Sol Parti 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul seçimlerine katılmayacağını açıklamıştı. Bu tarafımdan da beklenen bir açıklamaydı. Ancak geçen sürede DSP Genel Başkanı Önder Aksakal İstanbul’da Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu desteklemeyeceklerini açıklayıp bir gazete aracılığıyla da gerçek dışı olduğuna inandığım desteklememe nedeni olarak bazı ithamlarda bulundu bunları kabul etmem mümkün değildir.

Genel başkanın DSP adına yaptığı açıklamalar benim ilkelerime ve demokrasi anlayışıma uymamaktadır. Hiçbir zaman ülkemizde ve yaşadığım yerde sayısız örneği olan haksızlığa, hukuksuzluğa sessiz kalma anlayışını benimsedim, kabulde etmedim bu nedenle DSP’den istifa ediyorum.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, seçildiğim Arguvan Belediyesi Meclis üyeliğine bundan sonra bağımsız Belediye Meclis üyesi olarak devam edeceğim.

Bu süreçte YSK’nın gerekçeli kararını açıklamasını bekleyip görmeyi, DSP genel merkezinin kararını gerekçeli karardan sonra gözden geçirme ihtimalini bekledim. YSK’nın İstanbul seçiminin iptaline ilişkin gerekçeli karar incelendiğinde  “hukuki dayanaktan yoksun ” olduğu bir kez daha görülmüştür.

Ekrem İmamoğlu’nu 23 Haziranda İstanbul seçimlerinde destekliyor başarılar diliyorum.” Dedi.

 

                                                                                                

 

 

 

Son Güncelleme: 29 Mayıs 2019 15:20

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN