Malatyalı genç yazardan 'Senden Sonra'

Malatya Sanal Haber sitesinin genç yazarlardan Ramazan Bayındır 'Senden Sonra' adlı deneme tarzında gönülleme çalışması Kutlu Yayınevinden çıkarak okurlarıyla buluştu.

Malatyalı genç yazardan  'Senden Sonra'
Kültür-Sanat
Malatya Sanal Haber sitesinin genç yazarlardan Ramazan Bayındır 'Senden Sonra' adlı deneme tarzında gönülleme çalışması Kutlu Yayınevinden çıkarak okurlarıyla buluştu.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

 Malatya Sanal Haber sitesinin genç yazarlardan Ramazan Bayındır 'Senden Sonra' adlı deneme tarzında gönülleme çalışması Kutlu Yayınevinden çıkarak okurlarıyla buluştu. 15 aylık çalışmanın ürünü olan kitabı tüm kitap satış sitelerinde ve kitapevlerinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

"Tılsımlı cümleler...
Harfler, kelimeler, sözcükler ve bütün bunları bir araya getiren cümleler...
Evet, kurduğumuz cümleleri söylüyorum.
Çok güçlüler…
Etkileyici, sürükleyici ve sarsıcı...
Eğer kadınların hayat merkezi olan kalbe giden bir yol varsa ve bu yol mayınla döşeli olsa dahi, inanın ki, kurduğumuz cümlelerden geçer.
O cümleler ile bir kadının dünyasına eğilebilirsiniz ancak. Tabi kurduğunuz cümleler onların savunduğu fikirler, ilgilendikleri konular ve hissettikleri alanlarla eşdeğer olmalı. Bunu da önceden kestirerek sezebilen adam, kadın için müthiş harikalar yaratabilir. Kadın, o adam için tüm varlığını ve benliğini sunmaktan asla şüphe duymaz.
Başka hiçbir şey doğru bir anlatımla kurduğunuz cümleler kadar bir kadının başını döndüremez. Tıpkı gizemli ve tılsımlı cümlelerin masallardaki hazinelerin kapısını açtığı gibi... 
Sizden başka kimsenin o biçimde bir araya getiremeyeceği sözcükler...
Kadın için bu hayatı boyunca tadılmamış bir his gibidir.
Bazen kadın; içine girdiği bir sıkıntıdan, çıkış yolu bulamadığı bir labirentten kendini ve hayatının puslu, soğuk ve karanlık bir sonbahara dönüştüğünü görür ve bunu derinlemesine hisseder. Böylesi bir zamanda birden onun hiç ummadığı bir anda karşısına çıkıp elini uzattığında sanki uzun bir süre sonra ilk defa birdenbire güneşli bir sabaha uyanmış hissine kapılır. 
Şimdi beraber dünyanın neresine giderseniz gidin, hangi mevsimde olursanız olun, o kadın kurduğun tılsımlı sözcükler sonrasında kendini hep güneşli, ışıltılı, parlak ve ümitli bir geleceğe doğru yol aldığını görür, tüm benliğiyle kendini adamına sunar ve kendini güvende hisseder.
Her ne kadar bu teknoloji çağında insanı derinden sarsan cümlelerin yerini telefonlar, sosyal medya ve görüntülü konuşmalar almış gibi göründüyse de inanın ki hiçbir şey cümlelerin yerini almamalı ve alamaz da.
Evet, gizemli bir özelliği var kurduğumuz cümlelerin…
Bütün o hayatlar silinip tarihe karışıyor. Hatırlanması için zorlanılan anılar silik kalıyor, etkilenen görüntüler karmaşıklaşarak tanımsız birer duygu haline geliyor. Bütün bunlardan, hatıralardan, görüntülerden, duygulardan, yenilenenlerden ve suretlerden geriye tek bir şey kalıyor. Zamanın bile etki edemediği ve mekânın söz sahibi olmadığı tek bir şey; Cümleler…"

Son Güncelleme: 16 Şubat 2019 15:15

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN