Malatyalı eski Bakan öldürüldü

Eski Milli Savunma Bakanı İstanbul'da öldürüldü!

Malatyalı eski Bakan öldürüldü
Malatya
Eski Milli Savunma Bakanı İstanbul'da öldürüldü!

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Eski Milli Savunma Bakanı Ercan Vuralhan İstanbul Fatih`te öldürüldü. Cinayetin alacak verecek meselesi sebebiyle yaşandığı iddia edilirken, Yüksel K. isimli şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Polisi’ni harekete geçiren olay bugün 12.00 sıralarında Fatih’e bağlı Sirkeci civarında yaşandı.

İddialara göre, Eski Milli Savunma Bakanı Ercan Vuralhan Fatih’e bağlı Sirkeci’de bir kafede oturuyordu.

 

RCAN VURALHAN KİMDİR?

Mehmet Ercan Vuralhan; 1943 yılında Malatya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Vuralhan, 1987 Genel Seçimlerinde Anavatan Partisi saflarında Ankara’dan milletvekili seçildi. İkinci Özal Hükümeti’nin Milli Savunma Bakanı oldu. Sürekli düşmesiyle gündeme gelen ve 38 şehidin can verdiği Casa uçakları ihalesini açan bakan olarak da biliniyor.

2000 yılında Balıkesir Manyas'ta “5 bin konut yaptıracağım” vaadiyle Kor İnşaat' a su basmanı ihalesi verip, firmadan teminat olarak aldığı 1.4 trilyonluk çekle kayıplara karışan bakan, "Dolandırıcılık" ve "Çek Kanunu'na muhalefet etmek" suçlarından aranırken, Florya Atatürk Deniz Köşkü’ndeki TBMM misafirhanesinde kalan bakan olarak siyasi tarihe geçti.

Polisin tesadüfen Bakırköy'de gözaltına alıp; üzerindeki TBMM kimliğinde isminin "Ercan Vuralhan" olarak geçmesi, tutukluluk kararının ise “Mehmet Ercan Vuralhan” adına olması nedeniyle, serbest bırakılan bakandır.

Son Güncelleme: 18 Nisan 2018 16:32

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN