Malatya'da Şok

Başkan Adayına Partinden istifa et

Malatya'da Şok
Malatya
Başkan Adayına Partinden istifa et

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Kayısı Haber’de Mahir Temur, İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Cem Parlak ile çok konuşulacak bir röportaj yaptı. CHP’nin Malatya’da Büyükşehir adayı açıklandıktan sonra Battalgazi ve Yeşilyurt için aday gösterilmeyeceğini ittifak çerçevesinde İYİ Parti’nin adaylarına destek verileceği konuşuluyordu. Ama Yeşilyurt Belediyesi için CHP son anda aday çıkarmıştı. CHP Cem Parlak’a Yeşilyurt Belediyesi için aday teklifinde mi bulundu? İYİ Parti’den CHP’ye geçmesini istedi.  
İşte o röportaj’dan bir kesit

MAHİR TEMUR: CHP’nin Malatya’da Büyükşehir adayı açıklandıktan sonra Battalgazi ve Yeşilyurt için aday gösterilmeyeceğini ittifak çerçevesinde İYİ Parti’nin adaylarına destek verileceği konuşuluyordu. Ama Yeşilyurt Belediyesi için CHP son anda aday çıkardı. Öncelikle bu konudaki yorumunuzu merak ediyorum. Doğru buldunuz mu?
 
CEM PARLAK: Biz de aynı sizin dediğiniz gibi CHP’nin Yeşilyurt için aday çıkartmayıp bizi destekleyeceğini biliyorduk. Bizim için de sürpriz oldu.
 
MAHİR TEMUR: Nasıl sürpriz oldu? Sizinle irtibata geçmediler mi?
 
CEM PARLAK: Aslında şu anki aday açıklanmadan bir hafta önce bana ulaştılar. İki gün süren birkaç görüşme yaptık.
 
MAHİR TEMUR:  Bu görüşmede size bir teklif yapıldı mı?
 
CEM PARLAK: Detaya girmek istemiyorum ama teklif yapıldı.
 
MAHİR TEMUR: Anlamak için soruyorum, CHP size Yeşilyurt Belediyesi için aday teklifinde mi bulundu? İYİ Parti’den CHP’ye geçmenizi mi istediler?
 
CEM PARLAK: Evet, ama detaya girmeyeceğim.
 
MAHİR TEMUR: AK Parti’de yıllarca kadın kolları başkanlığı yapmış Emine Akkurt Saadet Partisi’nden aday oldu. Yani karşı tarafınızda bir dağılma söz konusu. Siz niye Yeşilyurt için birleşemediniz?
 
CEM PARLAK: Bence bu soruyu CHP’ye sorun. Çünkü biz bu sorunun muhatabı değiliz.

Röportaj’ın tamamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz 
https://kayisihaber.com/amp/-yesilyurt-belediyesi-sinifta-kalmistir-/45515/

Son Güncelleme: 07 Şubat 2019 22:19

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN