Malatya'da Kuyumcu cinayeti hükümlüsü cezaevinde öldü

Malatya'da Kuyumcu cinayeti hükümlüsü cezaevinde öldü

Malatya'da  Kuyumcu cinayeti hükümlüsü  cezaevinde öldü
Malatya
Malatya'da Kuyumcu cinayeti hükümlüsü cezaevinde öldü

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya’da 3 yıl önce Kuyumcu Saadettin Kıskaç’ı öldürmekten dolayı, ağabeyi ile birlikte müebbet hapis cezası alan 54 yaşındaki cinayet hükümlüsü cezaevinde kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Malatya’da 3 yıl önce Kuyumcu Saadettin Kıskaç’ı öldürmekten dolayı, ağabeyi ile birlikte müebbet hapis cezası alan 54 yaşındaki cinayet hükümlüsü cezaevinde kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Cezaevindeki ölümle ilgili adli ve idari soruşturmada, cinayet hükümlüsünün vefat nedeni normal ölüm olarak belirlendi.

-Kuyumcu dükkanın da cinayet

Malatya’da 31 Temmuz 2015 günü öğle saatlerinde, merkez Soykan Parkı yanındaki Cumhuriyet Çarşısı girişindeki Saadettin Kuyumculuk isimli işyerine gelen ve kuyumcunun amcasının oğlu olan Orhan Kıskaç, saz kılıfına sakladığı pompalı tüfeği çıkarıp ateş açarak 53 yaşındaki Kuyumcu Saadettin Kıskaç’ı ağır yaralamıştı. Cinayeti işleyen şahıs kısa bir süre sonra yakalanırken, Turgut Özal Tıp Merkezi’ne kaldırılan Saadettin Kıskaç, 2 Ağustos 2015 Pazar günü kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

-Müebbet hapis cezası almışlardı

Cinayetten sonra Orhan Kıskaç ve ağabeyi Rıdvan Kıskaç tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Yargılama Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılmış ve 14 Temmuz 2016 tarihli karar duruşmasında oy birliği ile verilen hükümde Orhan Kıskaç’a kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis, yine sanık Rıdvan Kıskaç’a ise ‘sanık Orhan Kıskaç’ı bu suça azmettirmek suretiyle tasarlayarak kasten adam öldürme suçuna iştirak”ten müebbet hapis cezası verilmişti.

-Kalp krizi sonucu vefat

Cinayetten müebbet hapis cezası alarak Malatya E Tipi Cezaevinde bulunan 54 yaşındaki Orhan Kıskaç, kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti. Ölüm olayı üzerine yürütülen adli ve idari soruşturma sonucunda hükümlünün vefatının normal ölüm olduğu belirlendi. Orhan Kıskaç, Malatya Şehir Mezarlığında toprağa verildi.

BURHAN KARADUMAN / YENİ MALATYA GAZETESİ

Son Güncelleme: 24 Temmuz 2018 23:31

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN