Malatya'da Antosiyaninli Ürünler Konferansı Verilecek

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu'nda 'Beyin Beden ve Beslenme ile Mor Meyve, Mor Sebze ve Mor Ekmek' konulu konferanslar verilecek

PAYLAŞ

Türkiye’de her 3 kişiden 1’inin fazla kilolu veya obez olduğu, obezitenin en önemli nedenlerinden birinin de yanlış beslenme alışkanlığı olduğu gerçeği ile yola çıkan ve kendi bünyesinde çalışmalar yürüten SANKARA Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi anti-diyabetik özellikleri olan antosiyaninli fonksiyonel gıda maddesi geliştirdi. 

Bu ürünün kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile İstanbul Üniversitesi SANKARA Biyoteknoloji Araştırma Merkezi’nin katkıları ve Prof. Dr. İhsan Kara, Can Kayacılar ve Ali Arslan’ın katılımları ile 13 Eylül 2019 Cuma günü, saat 19.00’da Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda “Beyin Beden ve Beslenme ile Mor Meyve, Mor Sebze ve Mor Ekmek” konulu konferanslar verilecek. 

Her 5 kişiden birinin diyabet hastası olduğu Malatya’da, antosiyaninlerle zenginleştirilen ürünlerin faydalarının anlatılacağı konferansta uzman isimler merak edilen tüm detayları enine boyuna masaya yatıracak.

Prof. Dr. İhsan Kara; 10.09.1942 tarihinde Malatya’da doğdu. 1963 yılında Malatya Lisesi’nden mezun olan Prof. Dr. Kara İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Cerrah Paşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak görev yapan Kara, daha sonra başarı merdivenlerini bir bir tırmanarak, DETAE Öğretim Üyesi, DETAE Müdür Yardımcısı ve DETAE Sinirbilim, Anabilim Dalı Başkanlığı, İstanbul Biyoteknoloji ve Laboratuvar Hizmetleri Limited Şirketi, Şirket Ortağı, AR-GE Direktörü, Nanoyaşam, Nanobiyoteknoloji, AR-GE Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Şirket Ortağı ve AR-GE Direktörü olarak birçok önemli görevi üstlendi. Prof. Dr. İhsan Kara’nın Uluslararası birçok alanda da başarılı işlerde imzası bulunuyor.

Malatya Sanal Haber

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Fatma cakmak | 12 Eylül 2019 22:56

    Hayırlı olur inşallah ZQ

BUNLARA DA BAKIN