Kazgan Tepkim AK Parti’ye Değil

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, 31 Mart seçimlerinde bağımsız aday olduğunu açıklamıştı.

Kazgan Tepkim AK Parti'ye Değil
Siyaset
Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, 31 Mart seçimlerinde bağımsız aday olduğunu açıklamıştı.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, 31 Mart seçimlerinde bağımsız aday olduğunu açıklamıştı.

 

“TEPKİM AK PARTİ’YE DEĞİL”

Başkan Kazgan, bağımsız adaylığı ile ilgili ilk kez konuştu. AK Partiye tepkiden dolayı bağımsız aday olmadığını ifade eden Kazgan, “Bizim AK Partiye ve özellikle Cumhurbaşkanımıza bir tepkimiz yok. Ben sanıyorum ki Cumhurbaşkanımızı benim kadar seven çok az insan vardır. Zaten sadece onun yolunda olmak onunla beraber, ona bir nebze de olsa destek olmak adına AK Parti’den Belediye Başkanı olmuştum. Fakat gelinen nokta itibariyle imkansızlıklar içerisinde bir yandan çökmüş bir belediyeyi ayağa kaldırıp bir yandan dürüstlüğümüzle AK Parti’ye yakışır bir insan olduğumuzu ortaya koyduktan sonra insanlarımız bunu hakaret sayıyor. Dolayısıyla bu yanlışı yapanlara dönük bir duruştur. Yoksa hiçbir şekilde Recep Tayyip Erdoğan’a AK Parti’ye karşı bir duruş söz konusu değil” şeklinde konuştu.

 

“VATANADAŞLAR BENİ ARADI”

Vatandaşların yoğun talebi olduğunu aktaran Kazgan, “Vatandaşlarımızdan pek çoğu beni aradı. Dediler ki ‘Başkanım bizi CHP’ye oy vermek zorunda bırakma.’ Bizde bunun etkisiyle böyle bir adımı atmış olduk. Akçadağ yıllardır bu yanlış karar verenlerin yanlış tutumların yüzünden kendini ötekileşmiş imal edilmiş bir kenara atılmış hissediyordu. Bu onu körükleyen, onu destekleyen bir tasarruf oldu” dedi.

 

“ONURLU DURUŞ SONUNA KADAR SÜRECEK”

Akçadağlıların ders vereceğini belirten Kazgan, “Akçadağlılar 10 gün konuşur 10 gün sonra unutur. Buna benzer laflar geçmişte de hep söylendi durdu. Ama ben Akçadağlıların bu defa bu sözleri söyleyenlere bir ders vermek adına onurlu duruşunu sonuna kadar sürdüreceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

VUSLAT GAZETESİ

 

Son Güncelleme: 24 Ocak 2019 21:30

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN