Karabük'te Malatya Tartışması

Karabük'te Malatya Tartışması Elin Malatyalısı da burayı doldursun

Karabük'te Malatya Tartışması
Türkiye
Karabük'te Malatya Tartışması Elin Malatyalısı da burayı doldursun

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

KARDEMİR A.Ş’nin son birkaç ay içinde 200’e yakın Genel Müdür Yardımcısı, Müdür, Mühendis, Kapsam dışı ve içi personel alımı yapıldığı iddia ediliyor.

Türkiye haritasında Karabük’ün yerini bilmeyen ve Karabük’te bu zamana kadar bir gün bile yaşamamış insanlar  işe alındığı iddia ediliyor.

Karabük dışında yaşayan 150 civarında kişinin iddia edildiği gibi KARDEMİR’e işe başlamasında en fazla belirleyici ismin KARDEMİR A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve AK Parti Malatya Eski Milletvekili Ömer Faruk Öz’ün olduğu öne sürülüyor.

“Bu millet onu affetmeyecek. Uzun süredir KARDEMİR Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi ve iş konusunda kim kendisine gittiyse, olumsuz cevap verip gönderdi. Elin Malatyalısı da burayı doldursun.” şeklinde ifadeler kullanıyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında oğlu ve kendisinin oyu ile birlikte 4 bağımsız yöneticinin oyunu da firesiz alarak KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Kamil Güleç şimdi bu tür tasarrufların uygulanmasına izin vererek, başkanlığının diyet borcunu mu ödüyor?

 

24. ve 25. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili olarak TBMM’de Karabük’ü temsil eden eski vekil Osman Kahveci’nin Karabük dışından onlarca kişinin alınmasına sessiz kalmasına, halk büyük tepki gösteriyor.

Yine iddialara göre 50 yaşına gelmiş kendi yakın ve tanıdıklarını KARDEMİR’e iş başı yaptıran Kahveci’nin KARDEMİR A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu olmasına rağmen, kendisini 2 dönem TBMM’ye gönderen Karabüklülerin hak ve menfaatlerini korumadığından ve sessiz kalmayı tercih etmesinden dolayı vatandaş “Bu millet onu affetmeyecek. Uzun süredir KARDEMİR Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi ve iş konusunda kim kendisine gittiyse, olumsuz cevap verip gönderdi. Elin Malatyalısı da burayı doldursun.” şeklinde ifadeler kullanıyor

Kaynak: Karabük Net Haber

Son Güncelleme: 06 Temmuz 2019 00:09

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN