İstanbul’da Yaşayan Malatyalılar Dikkat!

İstanbul’da yaşayan Malatyalılar uyarı geldi

İstanbul'da Yaşayan Malatyalılar Dikkat!
Malatya
İstanbul’da yaşayan Malatyalılar uyarı geldi

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Ramazan Bayramı dolayısı ile tatile giden gurbetçilere uyarı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul dışına çıkmış vatandaşlarımızın seçim için geri dönüşleri çok ama çok önemli” dedi. Bu kapsamda AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz da İstanbul’da oy kullanacak olan hemşehrilere seslendi.

Tatil için memleketlerine tatile giden gurbetçilere uyarı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul dışına çıkmış vatandaşlarımızın seçim için geri dönüşleri çok ama çok önemli” dedi. Bu anlamda önemli illerden biri de Malatya. Çünkü İstanbul’da 408 bin 55 Malatyalı yaşıyor. İstanbul seçimlerinin kaderini belirlemede Malatyalılar aktif rol oynayacak.

Konuya ilişkin BUSABAH gazetesine konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, bayram tatili ve yaz tatili için Malatya’ya gelen İstanbul’da yaşayan Malatyalılara çağrıda bulunarak; “İstanbul seçiminde İstanbul’a dönün ve oylarının kullanın” çağrısı yaptı. Her iki il başkanı da İstanbul seçimlerinin hayati önem taşıdığının altını çizdi.

ERDOĞAN’DAN TATİLCİLERE ÇAĞRI

İstanbul 23 Haziran’da sandığa giderek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını belirleyecek. Seçim adına AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu arasında kıyasıya yarış da sürüyor. İki isim de İstanbul’da seçim çalışmalarını tam gaz sürdürürken; araya giren bayram tatili nedeniyle İstanbul’da yaşayan gurbetçiler memleketlerine gidince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan çağrı gecikmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul dışına çıkmış vatandaşlarımızın seçim için geri dönüşleri çok ama çok önemli, zira bu demokratik görevlerini tüm İstanbullu hemşerilerimizin hakkıyla yerine getirmeleri büyük önem arz ediyor” dedi.

İSTANBUL’UN KENDİ KADERİNE TERK EDİLMEMESİ İÇİN…

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, “Biz de İstanbul seçimlerine karınca kararınca destek vermeye çalışıyoruz. Belediye başkanlarımızdan zamanı müsait olanlar, uygun olanlar milletvekillerimizden de uygun vakti olanlar İstanbul seçim çalışmalarına katkı vermeye çalışıyorlar. Sayın milletvekillerimiz Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkci, İstanbul’da dernek temsilcileriyle, hemşehri derneklerimizle, Malatyalı hemşerilerimizle bir araya geldiler. Bizler de bayram tatili için Malatya’ya gelen, İstanbul’da yaşayan Malatyalılarla bir araya geldik. Onların oylarına sahip çıkması adına hiç olmazsa 23 Haziran’da İstanbul’da olmalarını ve oy kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Böylece İstanbul’un kendi kaderine terk edilmemesi, AK belediyecilik hizmetlerinden mahrum kalmamaları için hemşerilerimizin destek ve gayretlerini bekliyoruz. Yine bu hafta belediye başkanlarımız İstanbul’da olanlar olacak. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta içi İstanbul programı yapmayı düşünüyoruz. Bizler de AK Parti Malatya İl Teşkilatı olarak parti teşkilat mensupları olarak İstanbul seçimlerine yerelde hemşehrilerimiz üzerinden, tanıdıklarımız üzerinden destek vermeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

TATİL İÇİN MALATYA’YA GELENLERE MESAJ

“Özellikle bayram tatili için tatil için Malatya’ya gelen hemşerilerimize İstanbul seçimlerinde oy kullanmalarının bekliyoruz onlardan oy bekliyoruz” diyen Koca, “Bu konuda ulaşım noktasında sıkıntı yaşayan hemşerilerimiz olursa da onlara da yardımcı olmaya çalışacağız. Yer bulamamaları halinde rezervasyon anlamında bir çalışma yapılacak” şeklinde konuştu.

“OYLARINI KULLANMALARINI RİCA EDİYORUZ”

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise, “Bayram tatili dolayısıyla İstanbul’da yasayan birçok Malatyalı Malatya’ya geldi. Yaz tatilinde de birçok Malatyalı Malatya’ya tatile geliyor. Bayramın bu tarihlere denk gelmesi onlarında Malatya’ya gelişini hızlandırdı. İstanbul seçimimi çok büyük önem ifade diyor. Sadece İstanbul’la ilgili değil; gerçekten bir demokrasi sorunu ortaya çıktı. Dolayısıyla bu demokrasi sorununun sıkıntısının çözülmesi gerekiyor. Bu açıdan Malatya’ya gelmiş olan tatillerini Malatya’da geçirecek olan bütün Malatyalıların oyu İstanbul’daysa mutlaka gidip oyunu kullanmalarını özellikle rica ediyoruz. Buna ülkenin ihtiyacı var. Mutlaka herkesin gidip oyunu kullanarak İstanbul seçimlerine demokrasiye katkı sunmaları gerekiyor. Bu anlamda çeşitli derneklerle, buradaki belediyelerimizle birlikte çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Özellikle imkânı olanlar mutlaka gitsinler. Çünkü bu seçim çok önem arz ediyor. Ekrem İmamoğlu’na destek anlamında da çeşitli kampanyalar gerçekleştiriyoruz. O kampanyalardan bir gelir elde ederek bir bütçe oluşturmaya çalışıyoruz. Öncelikle imkânı olan gidebilecek gücü olan hemşerilerimiz duyarlı davranmalarını istiyoruz. Durumu gerçekten müsait olmayan maddi anlamdı zorda olan kişiler içinde bir çalışma yapıyoruz” sözlerini kaydetti.

 

Kaynak: SİNEM HATUN DAVUT BUSABAH GAZETESİ

Son Güncelleme: 08 Haziran 2019 15:09

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN