İmamoğlu’nu Malatyalı Başkan keşfetmiş

İmamoğlu’nu Malatyalı Başkan keşfetmiş.

İmamoğlu'nu Malatyalı Başkan keşfetmiş
Siyaset
İmamoğlu’nu Malatyalı Başkan keşfetmiş.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteğiyle istifa etmesiyle boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına Ak Part’nin adayı Mevlüt Uysal’ın karşısına aday olarak çıkan Ekrem İmamoğlu’nu keşfeden o dönemin İstanbul CHP İl Başkanı Cemal Canpolat Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek kutladı.

CEMAL CANPOLAT KİMDİR?

1962 yılında Malatya- Doğanşehir ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini ve Lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. İstanbul'da Turizm işkolunda Sendika temsilciliği görevinde bulundu. Aktif siyasette 3 dönem SHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. CHP'nin yeniden siyasal yaşama dönmesi ile birlikte; İl Eğitim sekreterliği, İl Başkanı Yardımcılığı ve kısa bir süre İl Başkanlığı ve Parti Meclisi Üyeliği görevlerinde bulundu.Aynı süreç içerisinde; Sinop, Artvin ve birçok Rumeli Derneği ve vakfında kurucu üyelik görevinde bulunan Canpolat; Alevi- Bektaşi dernek ve vakıflarında kurucu üyelik, yöneticilik ve başkanlık görevlerinde de bulunmuştur. Cem Dergisi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

Canpolat altı kitap yazmıştır. Osmanlı Belgelerinde Aleviler Hakkında İdam ve Sürgün Fermanları (İkinci genişletilmiş baskı), Yüzleşme, Osmanlının Manevi Temelini Oluşturan Gerçek, Şeyh Bedreddin İriş Dede Sultan ve Sarı Saltuk adlı eserlerinin yazarıdır.

Olağan İstanbul İl kongresinde İl Başkanlığı’na seçilen Canpolat, evli ve bir çocuk babasıdır.

Son Güncelleme: 28 Nisan 2019 14:36

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN