Hakan Kahtalı son noktayı koydu

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı son noktayı koydu

Hakan Kahtalı son noktayı koydu
Siyaset
AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı son noktayı koydu

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

BuSabah Gazetesi'nde Sinem Hatun Davut'a konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı Malatya gündeminde merak edilen bütün konulara tek tek cevap verdi.

AK Parti’deyeniden aday gösterilmeyen bazı mevcut başkanların açıklamaları ve girişimleri gündeme oturdu. Bu anlamda farklı yorumlar yapılırken, AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı son noktayı koydu. “Malatya’da kıyım yapıldı” yorumlarına ilişkin konuşan Milletvekili Kahtalı, “Genel Merkezimiz en önemli aday belirleme kriterinin kamuoyu yoklaması olduğunu ifade etmişti. Yani kıyım olmadı, anket yapıldı ve kamuoyu kimi istediyse, Cumhurbaşkanımız o arkadaşımızı aday gösterdi” dedi.

Adaylar açıklandıktan kısa bir süre sonra Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “Malatya’da kıyım yapıldı, haksızlık yapıldı” diyerek sitem etmişti. Bu konuya temas eden AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, “Mehmet Polat Bey bir dönem belediye başkanlığı yaptı. Şimdi bayrağı bir başka arkadaşa bırakması gerekiyor. Mikail Sülük ilçe başkanı zaten, orada 68 mahallemiz var. Mikail Sülük Pütürge’de olumlu karşılandı. Bu arkadaşımız Pütürge’den adayımız olarak belirlenmiş oldu. Mehmet Polat’ın ifadesiyle kıyım yapılmadı, orada kamuoyu anketi ne ise o kişi aday gösterildi, bütün ilçelerde de, büyükşehirde de öyle. Bu dönem Sayın Mikail Sülük Beye görev verildi. Mehmet Polat orada davanın, partinin, davasının yanında duracaktır. Adayımızla birlikte hareket edip çalışacaktır. Ben öyle düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

EN ÖNEMLİ ADAY BELİRLEME KRİTERİNİN KAMUOYU YOKLAMASI OLDU

Kamuoyu yoklamalarının aday belirlemede önemli olduğuna dikkat çeken Kahtalı, “Tabi yerel seçimlerde belli bir süre aday adaylığı başvuru süreci oldu. Bütün ilçelerimizden çok sayıda aday adayı arkadaşlarımız oldu. Genel Merkezimiz en önemli aday belirleme kriterinin kamuoyu yoklaması olduğunu ifade etmişti. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı kamuoyu yoklamaları ve bütün anketlerdebüyükşehirdedahil kamuoyu anketlerinde hangi arkadaşımız ön plana çıktıysa,Cumhurbaşkanımız o arkadaşımızıgörevlendirdi” şeklinde konuştu.

“CHP’DEN ADAY OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

“Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu CHP’den aday olacak” iddiasına yanıt veren Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, “Haluk Bey iki dönemden beri Arapgir’de belediye başkanı olarak görev yapıyor. Orada yapılan anketlere göre de Murat Türksoy kardeşimiz adayımız olarak orada çalışılmalarına devam edecek. Seçimi kazandığı takdirde Arapgir’imize yön verecek.Haluk Beyin CHP’den aday olacağını düşünmüyorum. Arkadaşımızın dava bilinci var, bundan hiçbir şüphemiz yok. Yaparsa kendisine yazık etmiş olurdiyorum” ifadelerine yer verdi.

“ALİ KAZGAN’IN BU KARARINDAN GERİ DÖNECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan AK Partili belediye bakanı iken bağımsız belediye başkanı olarak adaylığını açıklamıştı. Bu konuya değin Milletvekili Hakan Kahtalı, “Akçadağ bizim için çok önemli bir ilçe. Akçadağ Malatya’ya en yakın olan nüfus olarak Da Doğanşehir’den sonra en çok vatandaşımızın yaşadığı bir ilçemiz. Orada da Cumhurbaşkanımıza olan sevdayı ben biliyorum. Akçadağlı hemşerilerimiz AK Parti’nin adayı ile hareket edecektir. Ali Beyin de bu kararından geri döneceğini düşünüyorum” sözlerini kaydetti.

OSMAN GÜDER KABUL GÖRMEDİ Mİ?

“OsmanGüder’in kamuoyunda kabul görmediği iddiaları doğru değil” diyen Ak Parti Malatya Milletvekili Kahtalı, “Osman Güder o bölgeyi iyi bilen ve o bölgeye yıllarca hizmet etmiş bir arkadaşımız. Çok önemli hizmetler yapacak Battalgazi’ye.Bu anlamda muhtararkadaşlar kanalıyla görüştüğüm Battalgazi bölgesinde 102 tane muhtarımız var.Bizim 102 muhtarımızın yüzde yüzü diyebilirim ki Osman Güder’inyanındalar. Şuan için arkadaşlarımızla görüştüğümüzde hiçbir belediye başkanı arkadaşım kırgın olmadığını görüyorum. Hepside Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer aldığını ifade ediyor. Bu vatandaşlarımıza görev verildi. Her seçimde sistemde isimlerde değişiklikler olabilir.Bu çok normal. Kimi 3 dönem yapar kimi bir dönem yapar sonrasında bakarız başka bir göreve tayin olur. Kamuoyu takdir ederse bu arkadaşlarımız başka bir yerde görev alır. Ama bu şu demek değildir ki ben burada kendimi ölçtüm ben kendimi başarılı görüyorum, beni değiştiremezsiniz, bu şekilde bir mantık olamaz. Ben belediye başkanlığı yapan arkadaşlarımızınbüyük bir olgunlukla alınmış olan karara saygı göstereceklerini biliyorum. Şimdi bu kararı veren Cumhurbaşkanımızdır. Zaten Cumhurbaşkanımız kim kamuoyu yoklamalarında önde çıktıysa onu aday gösteriyor. Bu dönem bu arkadaşlarımızın görevi başka isimlere bırakmaları düşünmüş kamuoyu. Bu olaya böyle bakacaklar. Ben görev almayan hiçbir belediye başkanımızınzerre kadar şüphem yok ki partinin yanında olmasınlar, ben hepsinin partimizin yanında olacaklarını düşünüyorum. Hiçbir şüphem yok hepside partimizehizmet etmeye devam edecekler. Cumhurbaşkanımız ordu’da bir açıklama yaptı bu bir dava hareketi dedi, bu trenden inen bir daha binemez” şeklinde konuştu.

ADAY İSİMLERİNDE DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

Aday isimlerinde değişiklik olmayacağının belirten Kahtalı, “Aday isimlerinde değişiklikkesinlikle olmaz. Bizimpartimiz kurumsal yapısı olan bir partidir. Gerekli araştırmaları yapmıştır. Sayın cumhurbaşkanımız bu arkadaşlarımızı uygun görmüştür. Değişiklik olması ihtimali yok” dedi.

KİMSEYİ KANDIRAMAZLAR

Kahtalı, “AK Partili olup bağımsız seçime giren arkadaşlarımı ben AK Parti’nin yanındayım ama bağımsız gireceğim diyerek de kimseyi kandıramazlar. Biz iktidar partisiyiz 16 yıldır çok büyük hizmetler yaptık” ifadelerine yer verdi.

SİNEM HATUN DAVUT BUSABAH GAZETESİ

Son Güncelleme: 23 Ocak 2019 21:03

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN