Hakan Kahtalı anlatıyor o günleri

Busabah Gazetesi Genel yayın yönetmeni Fatih Avcı Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı ziyaretleri köşesine taşımaya devam ediyor.

Hakan Kahtalı anlatıyor o günleri
Malatya
Busabah Gazetesi Genel yayın yönetmeni Fatih Avcı Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı ziyaretleri köşesine taşımaya devam ediyor.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

BUSABAH’tan Meclise giden heyetimiz tamamen ‘hayırlı olsun’ dilekleriyle çaldı Kahtalı’nın kapısını. Diğer vekillere nispeten daha az yoğunluk vardı çalışma odasında.

Zemin kat, 2. banko, F718 nolu odasında hakkında çıkan haberleri incelerken geldiğimizi görünce büyük bir nezaketle karşıladı bizi.

Odasında hemşerilerinin gönderdiği her meyve her kuruyemiş misafirlerine ikram edilmek için hazır duruyordu. Önce bir çay, sonra kahve içtik. Israrla yemek teklif etti aç değildik, yok dedik.

Önce Türkiye, sonra Malatya konuşuldu.

Meclise yeni yeni alışmaya başladığını, Malatya’yı çok sık özlediğini söyledi.

Milletvekili seçilmesinin nasıl geliştiğini, Bülent Tüfenkci’nin bakanlığı öncesi Ahmet Çakır ile nasıl bir siyasi manevra yaptıklarını anlattı. İl Başkanlığı görevini yürütürken, niyetinin görev süresi dolduğunda milletvekili seçilmek için başkanlığı bırakmak olduğunu ancak erken genel seçim kararı alınınca bu planlamayı erkene almak zorunda kaldığını söyledi. Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduğu kabineye Malatyalı bir bakanı sokmak için o dönem Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ahmet Çakır ile randevusuz bir şekilde başbakanın özel kalemine gittiklerini anlattı. Akşam 6’dan gece 23.30’a kadar 5 buçuk saat kapıda bekleyip, 5 dakikalık özel görüşmeyi paylaştı. Davutoğlu’na; “Artık Malatya seçim sonraları rekorlar şehri oldu, bu desteğin tek karşılığı bir bakanlık, kendi şehrimizdeki baskıların önüne geçemiyoruz” diyerek, sonraki süreçte Malatya’ya bakanlığın verildiğini, çorbada tuzları olduğunu gurur duyarak anlattı.

Yine bir başka detay ise; Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı’nın aynı arabada giderken, kabinenin canlı yayınla takip edilmesi sırasında yaşanıyor. Kahtalı ve Çakır pür dikkat Kahtalı’nın telefonundan Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasını dinlerken, önde oturan Bülent Tüfenkci oralı bile olmuyor, yolu seyrediyor.

Davutoğlu: ‘Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ dediğinde, Tüfenkci ‘yanlışlık olmasın’ diyor.

Sonrası;

Tebrikler, kahkahalar, telefonlar...

Tüm bu güzel ve özel muhabbetlerin ardından konu dönüp dolaşıp, Kahtalı’nın Meclise hızlı ve stresli bir giriş yapmasına geliyor.

Fatih Avcı Busabah Gazetesi

Son Güncelleme: 27 Ekim 2018 18:06

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN