Ekonomi

Kahramanmaraş'ta 'beyaz altın'ın hasadına başlandı Kahramanmaraş'ta 'beyaz altın'ın hasadına başlandı
Yediveren çileğinde hasat serüveni başladı Yediveren çileğinde hasat serüveni başladı
Elazığ'dan Koza üretimi için, ipekböceği yetiştiriciliği atılımı Elazığ'dan Koza üretimi için, ipekböceği yetiştiriciliği atılımı
Turistleri Tut'a lavanta kokusu çekecek Turistleri Tut'a lavanta kokusu çekecek
Hediyelik ürünler geçim kaynağı oldu Hediyelik ürünler geçim kaynağı oldu
Pandemi sürecinde Esenlik, online alışveriş ile tam not aldı Pandemi sürecinde Esenlik, online alışveriş ile tam not aldı
Vefalı eller, 2 milyon fideyi çiftçiye ulaştırmaya başladı Vefalı eller, 2 milyon fideyi çiftçiye ulaştırmaya başladı
Korona virüsün darbe vurgu kayısı için e-panel Korona virüsün darbe vurgu kayısı için e-panel
Marul ve salatalık çiftçinin yüzünü güldürdü Marul ve salatalık çiftçinin yüzünü güldürdü
İkinci el oto pazarında korona virüs sessizliği İkinci el oto pazarında korona virüs sessizliği
Elazığ'da 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak yatırımın iki etabı tamamlandı Elazığ'da 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak yatırımın iki etabı tamamlandı
Kahramanmaraş'ta 'KOBİ'lere Nefes Kredisi' anlaşması Kahramanmaraş'ta 'KOBİ'lere Nefes Kredisi' anlaşması
Ciğer: 'Gergi dönüşüm en temel insani değerler arasında olmalı' Ciğer: 'Gergi dönüşüm en temel insani değerler arasında olmalı'
'Arguvan Doğal' markası yakında sofralarda olacak 'Arguvan Doğal' markası yakında sofralarda olacak
MTB Başkanı Özcan, 'Nefes' kredisini tanıttı MTB Başkanı Özcan, 'Nefes' kredisini tanıttı
Ekonomi Haberleri

Ciğer: 'Gergi dönüşüm en temel insani değerler arasında olmalı'

Kağıt sektörünün Türkiye'deki önde gelen temsilcilerinden Kahramanmaraş Kağıt Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Ciğer, günümüz dünyasında geri dönüşümün insanı değerler arasında yer almasını bir zorunluluk haline getirdiğini, uygulamaya konulan Sıfır Atık Projesi'nin ise bu değere önemli katkı sunduğunu bildirdi.

'Arguvan Doğal' markası yakında sofralarda olacak

Arguvan Belediyesi tarafından yetiştirilen doğal ürünler yakında 'Arguvan Doğal' markası ile sofralarda yerini alacak.

MTB Başkanı Özcan, 'Nefes' kredisini tanıttı

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, korona virüs salgını sonrası TOBB öncülüğünde başlayan 'Nefes' kredisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Malatya iş dünyası için 'Nefes' kredisi başladı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) KOBİ finansman projesi olan 'Nefes Kredisi' kapsamında başvuruların başladığını açıkladı.

Orman sahalarından 10 ton badem hasat edildi

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, badem üretiminden 10 ton ürün elde edildiğini söyledi.

Elazığ'dan 1 milyon fideyle 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Biz Bize Yeteriz Türkiyem sloganıyla başlattığı kampanyaya, Elazığ Valiliği koordinesinde hizmet veren ve Avrupa'da ilk olan merkezde 1 milyon tohum ekilip, fide yetiştirilerek destek verildi.

Bermaz Ovası'nda 'Gezin Fasulyesi' için tohum desteği

Elazığ'da Bermaz Ovası'nda çiftçilikle uğraşan 100 aileye Organik Gezin Fasulyesi üretimi için fasulye tohumu desteği verildi.

Sadıkoğlu'ndan deprem kredisi müjdesi

24 Ocak'ta Elazığ'da meydana gelen depremde ciddi anlamda zarar gören Malatyalı işletmelere ve sanayiciye kredi müjdesi bugün onaylandı. Daha önce tanımlanan ve ödemeleri yapılan krediler sadece imalat ile depremden direkt zarar gören firmaları kapsarken, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleriyle bu alan genişletilerek tüm işletmeleri ve odaya üye olan tüm şirketlerin dahil olması sağlandı.

Malatya ESKKK Başkanı 'sicil affı' istedi

Esnafa sağlanan kredi desteğinden ötürü devlete teşekkür eden Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, tüm esnafların kredi imkanlarından faydalanabilmesi için sicil affı getirilmesini talep etti.

Çeyrek altın rekor seviyede

Çeyrek altın tüm zamanların en yüksek seviyelerinde seyrediyor. Gram altındaki yükselişle çeyrek altın fiyatı 603 liraya ulaştı.

Elazığ TSO Başkanı Arslan,'Bankaları, Elazığlı firmalara daha pozitif bir ayrımcılık yapmaya çağırıyorum'

Tüm bankaları sıkıntıya düşen firmalara destek olmaya davet eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, depremin vurduğu kentin bir de Korona virüs nedeniyle yara aldığını, bu dönemde bankaların karlılık düşünecek, şirket seçecek dönemi olmadığını,Elazığlı firmalara daha pozitif bir ayrımcılık yapmaya çağırdıklarını söyledi.

Keskin’den sert tepki Esnafımızı rencide etmeyin

Keskin’den sert tepki Esnafımızı rencide etmeyin

KİPAŞ'tan Milli Dayanışma Kampanyasına destek

Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanefi Öksüz, korona virüs (Kovid-19) salgını kapsamında 'Biz bize yeteriz' sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına 1.5 Milyon TL destekte bulunduklarını açıkladı.

Kayısıda monilya alarmı

Malatya'nın dünyaca meşhur kayısı ağaçlarında çiçek yanığı olarak da bilinen monilya hastalığı nedeniyle alarma geçildi. Hastalık ile ilgili kurum temsilcilerinin katıldığı bir toplantı düzenlenerek, hastalık ile mücadelede yapılması gerekenler görüşüldü.

Başkan Çelenk: 'Hayat devam ettikçe üretim devam edecek'

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Çelenk, önlemler alınarak üretime devam edildiğini kaydetti.

Kipaş Holding Türkiye'nin jeotermal enerji üreten firmaları arasına girdi

Kipaş Holding bünyesinde bulunan Aydın Germencik'te faaliyet gösteren Maren Maraş Elektrik Üretim Sanayi ve Tic A.Ş, KEN Kipaş Elektrik Üretim A.Ş ile birlikte toplam üretim kapasitesiyle Türkiye'nin enerji üretimi yapan firmaları arasında yerini aldı.

Toplam 498 haber.