Etiketler

Rusya'nın yeni Başbakanı Mişustin, Putin'e yeni kabineyi tanıttı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mikhail Mishustin başbakanlığındaki yeni kabineyi kabul etti.

Irak: 'ABD Büyükelçiliğine yönelik saldırı kabul edilemez'

Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi, ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğine füzeli saldırının kabul edilemez olduğunu ve hükümet karşıtı protestocuların yolları kapatmasının barışçıl gösterilerle bağdaşmadığını söyledi.

Suriye'nin Keftnoran köyündeki saldırılarda ölü sayısı 8'e yükseldi

Esad rejimine ait savaş uçaklarının Halep'in batısındaki Kefrnoran köyüne düzenlediği saldırıda ölü sayısı 8'e yükseldi.

Bağdat'ta hükümet karşıtı protestolarda 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta devam eden hükümet karşıtı protesto gösterilerinde güvenlik güçlerinin sert müdahalesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı.

Tacizciyi fark eden küçük kızı zekası kurtardı

Rusya'da bir kişinin kendisini takip ettiğini fark eden küçük kız, apartmana girdiği sırada kendisini takip eden adamı tuzağa düşürerek kurtuldu.

Esad rejimi Halep'i vurdu: 4 ölü

Esad rejimine ait savaş uçaklarının Halep'in batısındaki Kefrnoran köyüne düzenlediği saldırıda en az 4 sivil hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

İspanya Gloria Fırtınası'na teslim

İspanya'da 4 kişinin ölümüne neden olan Gloria Fırtınası yoğun kar yağışı ile birleşince 5 kentte kırmızı alarm verildi.

Suriye'deki rejim saldırılarında 12 sivil hayatını kaybetti

Suriye'de Beşar Esad rejimi ve destekçisi Rusya'nın sabah saatlerinden bu yana İdlib ve Halep'de sivil yerleşimlere düzenlediği saldırılarda toplam 12 sivil hayatını kaybetti.

Kazakistan'da karda mahsur kalan ozandan dombıralı yardım çağrısı

Kazakistan'da bir ozan, yaşadığı köyün yollarının karla kaplanması üzerine dombıra ile şarkı söyleyerek belediye yetkililerinden yardım istedi.

Suriye Geçici Hükumetinin af ettiği 44 kişi serbest bırakıldı

Suriye Geçici Hükümeti tarafından Aralık 2019 tarihinde yayınlanan af kararı meyvelerini vermeye devam ediyor. Af açıklamasının ardından teslim olan ve herhangi bir suça bulaşmadığı belirlenen 44 kişi daha serbest bırakıldı.

Halep'ten kaçan siviller hayatta kalmaya çalışıyor

Suriye'de Beşar Esad rejiminin Halep'e düzenlediği saldırılar nedeniyle siviller kaçmaya devam ediyor. Kaçan siviller Halep'in batısında bulunan Sahra köyündeki eski bir manastırın duvarlarına yerleşerek çadır yaptı. Yüksek yerde bulunan manastıra sığınan siviller Esad'ın saldırılarının yanı sıra selden de korunmaya çalışıyor.

Bakan Çavuşoğlu: 'AB, dışlayıcı değil kapsayıcı olmalı'

İsviçre'nin Davos kasabasında bu yıl 50'ncisi gerçekleştirilecek olan Dünya Ekonomik Forum (WEF) toplantılarına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB, dışlayıcı değil kapsayıcı olmalı dedi.

Ukraynalı Bakandan 'Maaşım yetmiyor' açıklaması

Ukrayna Eğitim Bakanı Anna Novosad, 36 bin grivna (yaklaşık 9 bin lira) miktarındaki maaşının normal hayat sürdürebilmesi için yetersiz kaldığını söyledi.

Halep'e hava saldırısı: 9 ölü

Suriye'de Esad rejimi ve Rus savaş uçaklarının Halep'in batısında bulunan Kafr Taal köyüne düzenlediği hava saldırısında aynı aileden 6'si çocuk 9 sivil hayatını kaybetti.

Battalgazi'deki işkence iddiasında dev operasyon

Malatya'da işkence yapılan ve öldü diye ıssız alanda bırakılan şahısla ilgili 10 kişi polis tarafından gözaltın alındı. Adli makamlara çıkartılan şahıslardan 7'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Trump: 'Zaman kötümser değil iyimser olma zamanıdır'

ABD Başkanı Donald Trump, Dünya Ekonomik Forum (WEF) 50. yıl açılışında konuşma yaparak, 'Zaman kötümser olma değil, iyimser olma zamanıdır' ifadelerini kullandı.

Rus askerleri tatbikatta uçak ve tank kamuflajları kullandı

Rus askerleri tarafından yapılan askeri tatbikatta bugüne kadar görülmemiş bir yöntem ile savaş uçakları ve tankların kamuflajları kullanıldı.

Rusya'da köy evinde yangın: 11 ölü

Rusya'da bir köy evinde çıkan yangında ev tamamen kül olurken, 11 kişi hayatını kaybetti.

Göç etmek zorunda kalan sivil sayısı 40 bini aştı

Esad rejimi ve müttefiklerinin saldırıları nedeniyle son 4 günde İdlib'in güneyinden kuzeyine doğru göç etmek zorunda kalan sivillerin sayısının 40 bini aştığını bildirildi.

Yumruk darbesiyle öldü

Rusya'da toplu kavgada başına yumruk darbesi alan kişi yere yığılarak hayatını kaybetti.

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, İlyas el-Fahfah'ı hükümeti kurmakla görevlendirdi

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, eski Maliye Bakanı ve Emek ve Özgürlük için Demokratik Blok Partisi üyesi olan İlyas el-Fahfah'ı hükümeti kurmakla görevlendirdi.

Çin'deki corona virüsünden ölenlerin sayısı 4'e yükseldi

Çin'in Wuhan kentinde bir süre önce ortaya çıkan corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4'ye yükseldi.

Japonya Başbakanı Abe'den Güney Kore ile dostluk vurgusu

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Asya'da giderek artan güvenlik kaygılarının komşu ülkelerle diplomasiyi gerekli kıldığını belirterek, Güney Kore'yi Japonya'nın en önemli komşusu olarak niteledi.

Davos Zirvesi'nde açılışı Trump yapacak

Açılışını ABD Başkanı Donald Trump'ın yapacağı 50. Dünya Ekonomik Forum (WEF) toplantıları, İsviçre'nin Davos kasabasında 'Sürdürülebilirlik kalkınma hedefleri' ana konusuyla gerçekleştirilecek.

Somali'deki yaralılar Türkiye'ye getiriliyor

Somali'deki terör saldırısında yaralanan 3 Türk vatandaşı ile 6 Somalili Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçakla Türkiye'ye getiriliyor.

Zeytin Dalı bölgesi, Türkiye sayesinde hayat buldu

Zeytin Dalı Harekatı'yla 18 Mart 2018'de özgürleştirilen Afrin, Türkiye'nin destekleriyle adeta hayat buldu. Kentte eğitimden sağlığa, güvenlikten ticarete kadar birçok alanda önemli adımlar atıldı.

Norveç'te DEAŞ'lı kadın terörist hükümet krizine neden oldu

Norveç'te Irkçı İlerleme Partisi (FRP), hükümetin DEAŞ üyesi kadının ve çocuğunun ülkeye dönmesine izin vermesi nedeniyle hükümetten ayrılma kararı aldı.

Bakan Çavuşoğlu ve Bakan Pekcan Davos'a geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Ruhsar Pekcan, bu yıl 50'ncisi düzenlenecek olan Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantılarına katılmak üzere İsviçre'nin Davos kasabasına geldi.

Putin'in yeni hedefi parlamentoyu güçlendirmek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi toplantısında ilk hedeflerinin parlamentoyu güçlendirmek olduğunu söyledi.

Kızılay Kerkük'te Telaferli göçmenlere gıda yardımı yaptı

Türk Kızılayı, Irak'ın Kerkük şehrinde Telaferlı göçmenlere gıda yardımında bulundu.