Cumhurbaşkanı Erdoğan sert tepki göstermişti

Celladına aşık olmak diye bir tabir vardır. Malatya Ak Parti il yönetimi, Belediye başkanları ve milletvekillerinin bu sendromu yaşadığı dönemleri mi yaşıyoruz ne?

Cumhurbaşkanı Erdoğan sert tepki göstermişti
Malatya
Celladına aşık olmak diye bir tabir vardır. Malatya Ak Parti il yönetimi, Belediye başkanları ve milletvekillerinin bu sendromu yaşadığı dönemleri mi yaşıyoruz ne?

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Ya da Malatya Ak Parti İl yönetimi, belediye başkanları ile milletvekilleri Liderlerinin aksine hareket ederek çizgilerinden ödün mü veriyorlar anlam vermek mümkün değil!..
- Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki göstermesine rağmen Malatya Ak Parti Milletvekilleri, Malatya Ak Partili Belediye Başkanlarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisini hiçe sayarak hepsi birden ‘’AKP’’ yazan Malatyada bir yerel siteye her fırsatta reklam yağdırması oldukça dikkat çekici. Bu bayramda da söz konusu siteye Ak Partili yöneticilerden reklam veren verene. Malatya Ak Parti Milletvekillerinin ve Ak partili belediyerin gönderdiği bültenleri bile erinmeden metin içinde "Ak Parti"yi silip yerine "AKP" yazan bir siteye bayram tebrik mesajı verilmesi, yazılı ve görsel medya takipçilerinden tepkiyle karşılanıyor.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP denilmesine bakın nasıl tepki göstermişti: 
- Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kısaltılmış adının AKP değil AK Parti olduğunu belirterek, “AKP diyenler ne yazık ki demokratik noktadaki etik kurallara uymadan, siyasi etiği hiçe sayarak bunu edep dışı söylemektedirler. Herkes bunu böyle yazmaya mecburdur. Böyle yazmıyorsa bu edebe, adaba sığmaz” dedi.

YARGITAY’DAKİ KISALTILMIŞ ADIMIZ: Partimin kısaltılmış adı AK Parti’dir, AKP değildir. AKP diyenler ne yazık ki demokratik noktadaki etik kurallara uymadan, siyasi etiği hiçe sayarak bunu edep dışı söylemektedirler. Bu kadar açık ve ağırlıklı söylüyorum. Çünkü bizim Yargıtay Başsavcılığı’nda olan kısaltılmış adımız AK Parti’dir.
BÖYLE YAZMAYA MECBURLAR: Herkes bunu böyle yazmaya mecburdur. Böyle yazmıyorsa bu edebe, adaba sığmaz. Benim yasal olarak kısaltılmış adım neyse onu söylemeye mecbursun. O zaman iftira atıyorsun. Bizi olmadığımız şekilde gösteriyorsun. Olmadığımız bir isimle anmaya çalışıyorsun.
ONLARA SAYGIMIZ OLMAZ: Şüphesiz ki tabii bizim onlara saygımız olmaz. AK Parti derken işte oradaki AK, aynı zamanda temizliği ifade etmektedir. Adalet ve kalkınmanın baş harfleri ile ülkemizin siyasetine AK temizliği getirme budur.

Son Güncelleme: 07 Haziran 2019 12:41

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN