Çalık’tan Akçadağ için çok konuşulacak açıklamalar

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ERTV’de yayınlanan Gündem Özel Programında Hülya Kaya’nın sorularını yanıtladı.

Çalık'tan Akçadağ için çok konuşulacak açıklamalar
Malatya
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ERTV’de yayınlanan Gündem Özel Programında Hülya Kaya’nın sorularını yanıtladı.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ERTV’de yayınlanan Gündem Özel Programında Hülya Kaya’nın sorularını yanıtladı.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Arapgir’de Haluk Cömertoğlu, Akçadağ’da ise Ali Kazgan’ın yeniden aday gösterilmemesine de değinen Çalık, genel merkezin yaptırdığı seçim anketlerine göre hareket ettiklerini söyledi. Çalık şu ifadelere yer verdi; “Akçadağ benim için çok özel bir ilçe. Akçadağ sevdi mi tam sever. Bende Akçadağlıları çok severim. Akçadağ ile aramızda çok güzel bir gönül köprüsü oldu. Benim hatalarım, benim eksiklerim oldu. Genel Başkan Yardımcılığım esnasında Akçadağ’a, ilçe merkezine bir girip çıktım. Daha önce bütün köylerini karış karış dolaşırken ilçe merkezine girip çıktık. Öznur Hanım artık gelmiyor gibi bir kanaat oluştu.  Ali Kazgan’ın hiçbir yolsuzluğunu görmedim, hiçbir usulsüzlüğünü görmedim. Tanıdığım düzgün birisidir. Malatya’ya Genel Sekreter olacağı zaman da Fuat Ölmeztoprak’ın önerisi ile biz olması için mücadele ettik ve Malatya’da Genel Sekreterimiz olarak görev yaptı, daha sonra İstanbul’a vali yardımcısı oldu. 2014 seçimlerinde de geldi ben Akçadağ’da belediye başkanlığı yapmak istiyorum dedi. Ben Ali Kazgan’ın olmasını istedim. Adaylığı açıklandığı zaman Akçadağlılar biz Ali Kazgan’ı istemiyoruz diye pankart açtılar. Öznur Çalık getirdi diye benimde aleyhimde pankart açtılar. Biz gittik, çalıştık ve Ali Kazgan belediye başkanımız oldu. Ben Ali Kazgan ile şimdiye kadar hiçbir problem yaşamadım. Ali Kazgan’ın bu dönem de olmaması için hiçbir sebep yok. Akçadağ Ali Kazgan’ı istiyorsa biz niye riske girelim? Genel Merkez’in yaptığı anketlerle bizim hiç bağlantımız olmadı. Genel Merkez anket yapmış. Mevcut belediye başkanları devam etmeli mi etmemeli mi diye. Genel merkezin yaptığı anketlerin neticesinde Ali Kazgan’ın değişsin fotoğrafı vardı. 20 tane de aday adayı var ve aday adaylarının tamamı da Ali Bey olmasın diyor. En çok zorlandığımız ilçe oldu Akçadağ. Yapılan anketlerde hiç de tanımıyorum, il yönetim kurulunda var olan bir tane Mustafa Kırteke diye birisi. Arkadaşlarımız da dedi ki kimi söyleyelim. Bir tanesi dedi ki Mustafa Kırteke olsun, madem anketlerde çıkmış. Sonra diğerleri de tamam deyince Mustafa Kırteke oldu. Herhangi bir partiye gitmeden, bağımsız olarak girmesi çok önemli bir harekettir. Ben partili birisi olarak, partim bana görev verdiği sürece başımın üstünde ama görev gittikten sonra ben bağımsız kaldım, yada başka partiye geçtim dememek lazım. Bu bana etik gelmiyor. Siyasetin içerisine girdiğiniz zaman benim işim bitti demiyorsunuz, 5 dönem belediye başkanlığı yapsanız da demiyorsunuz, 10 dönem yapsanız da demiyorsunuz. Deniz Baykal’a ve Süleyman Demirel’e bakın. Ben 2023’e kadar Allah sağlık sıhhat verirse Malatya’daki görevlerimi tamamlamayı arzu ediyorum. Ali bey aday gösterilmeyince bağımsız adaylığı gündeme gelince keşke bu yaşanılmasaydı diye düşündüm. Akçadağlı hemşerilerimizin verdiği karara sonuna kadar saygı duyuyoruz. Arapgirli hemşerilerimizin verdiği karara da sonuna kadar saygı duyuyoruz.” 


 

Son Güncelleme: 08 Temmuz 2019 11:48

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN