Büyükşehirde neden o firma?

Büyükşehirde neden o firma?

Büyükşehirde neden o firma?
Özel Haber
Büyükşehirde neden o firma?

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ak Parti tarafından gönderilen hatta Ak partili milletvekilleri tarafından gönderilen bülten yazılarını bile erinmeden Akp yazan bir internet sitesinin reklamcısı olarak bilinen firmayla anlaşma yaptığı iddia edildi 

 

İnternet sitelerinde yayınlanacak reklam görselleri Akp yazan bir internet sitesinin reklamcısı maili aracılığıyla basına servis edildiği iddia edildi.

 

Kayısı Haber ‘’Büyükşehir Belediyesi basın birimi kapatıldı mı? ‘’ diyerek bu iddiayı dile getirmişti. 

 

İşte Kayısı Haber’de o haber

 

Her geçen gün yeni yeni haberler aldığımız Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden skandal bir anlaşma yapıldığı bilgisine ulaştık.

Büyükşehir Belediyesi, bir internet sitesinin reklamcısı olarak bilinen firmayla anlaşma yaptığı bilgisine ulaştık.

Daha önce her belediyenin yapmış olduğu gibi Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı basın birimi veya tanıtım birimi aracılığıyla reklam görselleri hazırlanır ve yayınlanacak internet sitelerine direkt Büyükşehir Belediyesi tarafından o reklam atılırdı.

Kayısı Festivali için internet sitelerinde yayınlanacak reklam görselleri bu reklamcının maili aracılığıyla basına servis edildi.

Bu bilgiler ışığında Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde 20'ye yakın basın ve tanıtım biriminde personel çalışırken ve tasarruf tedbirleri her ortamda dillendirilirken sadece “reklam görsellerini” hazırlatmak ve servisini yapmak için niye bir anlaşma yapılır, diye sormak istiyoruz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin basın birimi kapatılıyor mu?

Gönderdiğiniz reklamlar hangi kriterlere göre basına servis ediliyor?

Bir “reklamcının” inisiyatifinde mi bu reklam mecraları belirleniyor yoksa siz mi belirliyorsunuz?

Siz bu mecraları belirliyorsanız niye bir “reklamcı” ile anlaşma yapma gereği hissettiniz?

Çalışanlarınızın yemek parasını keserken burada bir tasarruf tedbirinden bahsederken hiçbir belediyenin yapmadığı bir uygulama ile bir “reklamcı” ile anlaşmanızda ne gibi bir tasarruf düşündünüz?

Konu ile ilgili araştırmamız devam edecektir.

https://www.google.com.tr/amp/s/kayisihaber.com/amp/buyuksehir-belediyesi-basin-birimi-kapatildi-mi/52105/

 

Son Güncelleme: 16 Eylül 2019 23:48

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 6

 • Al birini vur hepsini | 18 Eylül 2019 02:26

  Sadece şunu bilsinler Münir. Erkal Çerçi cemal akın Çakır kimseye kalmadı bu zannediyor. Kendine kalacak anca ah ala yanindakı gezen her Devrin insaaaanlari Size de.kalmaz kalmayacak ah almaktan başka bişey yapmiyorsunuz. Tekrarlıyorum yine.suç bizim bizler getirdik inşallah erken seçim. Olursa Rabbimin izni ile hak yiyenler yalan olacak rezil olacak geldikleri gibi giderler ama.bi.iyi gitme var bi ah alma küfür alma ile

 • Eren | 17 Eylül 2019 14:07

  Hala anlamıyorum aynı tas aynı hamam.Eski dönemdeki şube müdürlerine daire başkanlığı verildi bu nasıl güncelleme nasıl ekip ruhu.Malatyalı olmayanlar Adıyaman Elazığ Kayseri Bingöllü Muşlu herkes görevde

 • Kamil | 17 Eylül 2019 10:28

  Deveyi diken misali

 • Sanal Haber Teşekkürler | 17 Eylül 2019 09:49

  Calisanin halen yemek parasi ve mesaisi verilmiyor. Ama sendikalar uc bes kurusa daire baskanligina ,şube mudurlugune satıldı hakkimizi arayan yok.sendika yonetiminde olan herkes idda ediyirum belediyede şube müdürü arasturin bunlarin ne ozelligi var malatyali olmayanindan tutun sevilmeyen isimlere kadar. Balik bastan kokuyor sendika baskani daire baskani olursa ne bekleneir.sayin belediye baskanimizdan rica ediyorum sendikaya her giren niye şube muduru daire baskani oluyor.malatyalilar duruken niye adiyaman elazig maraslilar yonetimde.

 • Bilbort | 17 Eylül 2019 09:17

  Hele şu bilboardları bir araştırın onlar kime verilmiş. Nasıl verilmiş. Niye verilmiş.

 • Sanal haber tekrar hoş geldin | 16 Eylül 2019 23:56

  Bizi çok korkuttun Malatya’nın en iyi haber sitesisiniz lütfen ara vermeden devam edin haberlerinize

BUNLARA DA BAKIN