Büyükşehir Belediyesi de mi bu hataya mı düştü

Büyükşehir Belediyesi de mi bu hataya mı düştü.

Büyükşehir Belediyesi de mi bu hataya mı düştü
Malatya
Büyükşehir Belediyesi de mi bu hataya mı düştü.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir'e bağlı Genel Müdürlüklerin 4/B'li sözleşmeli personele vekaleten müdürlük görevinin verildiği iddia edildi

657 sayılı Devlet memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre istihdam edilen personelin tabi olduğu usul ve esasları belirleyen; 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 6. maddesinde "İlgililer sözleşmelerinde belirtilen görev dışında başka bir işte çalıştırılamaz " hükmü yer almaktadır.

Fen işleri müdürü veya imar müdürü, müdürlükte çalışan personelin disiplin amiridir. Hiyerarşik olarak üst konumdadır ve müdürlük görevi memur kadrosuna ilişkin bir görevdir.

Devlet Personel Başkanlığı'nın 25/04/2011 tarihli ve 7454 sayılı görüşünde; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi çerçevesinde sözleşmeli istihdam edilen mühendislerin birim amiri mühendisi olarak görevlendirilemeyeceği yönünde görüş bildirmiştir. Bu nedenle 657 sayılı Devlet memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre istihdam edilen personelin vekaleten müdür olarak atanması mümkün görünmemektedir.

Son Güncelleme: 18 Haziran 2019 21:01

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN