Battalgazi Devlet Hastanesi’nde 45 gündür tek bir çivi bile çakılmadı

Malatya Devlet Hastanesi’nin yerine yapılacak hastanenin yapımı yılan hikayesine döndü.

Battalgazi Devlet Hastanesi'nde 45 gündür tek bir çivi bile çakılmadı
Malatya
Malatya Devlet Hastanesi’nin yerine yapılacak hastanenin yapımı yılan hikayesine döndü.

Haber Editörü:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 20 Martta temeli atılan Battalgazi Devlet Hastanesi’nde 45 gündür tek bir çivi bile çakılmadığını belirterek, “Seçim öncesi şov yapanlar 45 gündür  hastane temelinin yanından bile geçmiyorlar.Hastane inşaatında ne çalışan bir makine ne de işçi var.Kaderine terk edilmiş.” dedi.

5 YILDIR MALATYALILARI KANDIRIYORLAR

Yıkılan hastanenin yerine Malatyalıların ısrarı ile yeni bir hastane yapılacağını kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ‘5 yıldır 300 bin nüfuslu bir ilçede devlet hastanesi yapamadılar.Defalarca yapım ihalesini ertelediler, projeleri, maketleri ortaya koydular ama bir arpa boyu yol ilerleyemediler. En son yerel seçimler öncesi 20 Mart 2019’da hastanenin temeli atıldı ama o gün bugündür inşaata tek bir çivi bile çakılmadı. 45 Gündür temel atıldığı haliyle duruyor. Seçim öncesi şov yapanlar, 45 gündür  hastane temelinin yanından bile geçmiyorlar. Hastane inşaatında ne çalışan bir makine ne de işçi var.Hastane temeli kaderine terk edilmiş durumda.Bir yetkili de gidip yükleniciye ‘neden çalışmıyorsunuz?’ diye sormuyor,soramıyor” dedi.

137 MİLYONLUK HASTANEYE 10 MİLYON ÖDENEK AYRILDI

 “Battalgazi Devlet Hastanesi  yapım işine bakarak AKP’nin beceriksizliğini görebiliriz” diyen Ağbaba, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan Malatya’da 800 bin insana 1 devlet hastanesinin hizmet veriyor olması utanç verici. “Malatyalılara ne söz verdiysek yaptık, ne söz veriyorsak da yapacağız” diyenler, verdikleri hiçbir sözü yerine getirmiyor.2014 yılından beri bir hastane yapımını bile beceremediler.45 Gün önce temeli atılan 137 milyon 280 bin ihale bedelli hastaneye 2019 yılında 10 Milyon ödenek ayrılmış. Bu demektir ki hastane inşaatına başlayabilirlerse, bitirmek için yıllar gerekecek” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 03 Mayıs 2019 23:02

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN