Başkan Gürkan'dan Sert Tepki Ama Kime

Başkan Gürkan'dan Sert Tepki Ama Kime

Başkan Gürkan'dan Sert Tepki Ama Kime
Gündem
Başkan Gürkan'dan Sert Tepki Ama Kime

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. 

1 Temmuz Pazartesi günü Ramada Altın Kayısı Otel’de düzenlenen Basın Toplantısında ilk olarak söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatyalıların özlemini duydukları 23. Uluslararası Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali’nin bu yıl 17-21 Temmuz tarihleri arasında düzenleneceğini söyledi.

Gürkan, “Ülkemizde ve şehrimizde laf olsun torba dolsun diye, sadece vitrine yönelik, sadece sahaya ve türbinlere yönelik çalışmaları da esefle izliyoruz” dedi. Bazı kişilerin, kendi sorumluluk alanı içerisinde kendi önündeki işi yapmadan ‘laf yetiştirme, çamur atma’ çabası içerisinde olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Gürkan “Bunun için biz diyoruz ki ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz ve aslan yatağında belli olur” diye konuştu.

“Sorgulamayan kişilere, gruplara ve derneklere de siz basın mensupları olarak sorgulatma gereğini duymamız lazım. Kimse ne basını ne de bir başkasını kullanma cihetine gitmeyecektir. Kendi nefsini tatmin etmek, böyle birilerine şey yapmak için işte bu tür şeylere prim verilmemesi lazım. Bu şehir hepimizin. Malatya hepimizin ortak paydasıdır. Malatya hepimizin ortak geleceğidir. Belki nefsimize hoş gelen şeyleri tolere edebiliriz, biz şunu söyleyeyim basın mensupları olarak da, yerel yöneticiler olarak da sivil toplum kuruluşları sosyal tarafıyla olarak gerekli hassasiyeti göstermek durumundayız. Aksi takdirde şehrimizin zeminini kaybederiz. Daha sonra çekeceğimiz ahların vahların bize ve gelecekteki çocuklarımıza hiçbir faydası olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Malatya; kadim bir coğrafyadır, Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehridir. Burada yaşamak bir vebaldir ama bu vebali vecahate çevirmek de hepimizin boynunun borcu olsa gerektir diyorum. Bunun en güzel örneği, Fuzuli Caddesi asfaltlanması. Malatya tarihinde ve ben başka yerde görmedim. Bir gece akşam saat 12’de dükkanını kapatıp giden ve sabah 9’da geldiğinde dükkanının önünde asfaltı gören bir yapı oldu mu? 9 saatlik bir zamanda tüm araçlar boşaltıldı ve yol asfaltı yapıldı. Bu bir mesajdır. Yapılacak belediye hizmetlerinin ne kadar süratli, objektif; vatandaşı rahatsız etmeden neticeye müessir, hizmet odaklı bir yönetim anlayışının egemen olduğunun göstergesidir. 650 tane iş makinesi iptal edilmiş ama hizmet artarak devam ediyorsa; yıllardır yapılmayan TOKİ caddesi asfaltlanıyorsa; ayrıca yeni bir cadde açılıyorsa, yani kuşak yollarının haricinde İstasyonun yanında başlayıp ana caddeye alternatif bir yolu kısa sürede yapacağız. Bu yol, hastanenin, yeni spor salonunun, yeni fizik tedavi hastanesinin trafiğini kurtaracak bir yol olacak. Akabinde Fahri Kayahan’dan güney kuşak yolunu birbirini alternatif yoldan bağlayacak yolu açacağız. Bunların hepsinin analizini yaptık. Siz basın mensuplarından ricam,Malatya’da çalışanların önüne engel koymaya kalkanlara hiç müsaade etmeyin. Sizlerden ricam, içimize fitne fesat koymak isteyenlere, iş yapmadan işi bozmaya çalışmak isteyen adamlara müsamaha göstermeyin, prim vermeyin.”

Başkan Gürkan3 ayda yaptığı Hizmetleri ve yapacaklarını anlatırken diğer Başkanlar gibi o da Çevre Yolu altını unuttu.

Son Güncelleme: 01 Temmuz 2019 23:17

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN