Başarısız Başkanlar Silinecek

Malatya’da performansı düşük, halkın tepkisini çeken, başarısız belediye başkanlarının isimlerinin tespiti istendi.

Başarısız Başkanlar Silinecek
Siyaset
Malatya’da performansı düşük, halkın tepkisini çeken, başarısız belediye başkanlarının isimlerinin tespiti istendi.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

AK Parti yerel seçim çalışmalar öncesi ince eleyip sık dokumaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Malatya’da performansı düşük, halkın tepkisini çeken, başarısız belediye başkanlarının isimlerinin tespiti istendi. Bu isimlerin yerine bütçe yönetiminden anlayan, şehircilik deneyimi olan birikimli isimler arıyor.

STRATEJİ EKİBİNDE MALATYALI YOK

AK Parti 31 Mart 2019’a hazırlanırken, önündeki en kritik veri 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı oy ile partiye verilen oy arasında oluşan fark. Çaba o farkın kapatılması. Bu kapsamda AK Parti süreç için hazırlığını her seçimde olduğu gibi strateji ekibini oluşturarak başlattı. İlk toplantısını çarşamba günü yapan strateji ekibinde AK Parti MYK’sında yer alan Numan Kurtulmuş, Naci Bostancı, Ömer Çelik, Mahir Ünal, Erkan Kandemir, Mehmet Özhaseki, Ali İhsan Yavuz, Fatma Betül Sayan Kaya, Vedat Demiröz, Çiğdem Karaaslan ve Fatih Şahin'in yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun bulunuyor.

BAŞARSIZ BAŞKANLAR SİLİNECEK

Strateji ekibine öncelikle Malatya büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının performans raporu ile kamuoyu araştırması sunuldu. Raporda, memnuniyet oranı yüzde 30’un altında olan belediye başkanlarının olduğu ve bu isimlerinin işinin zor olacağı, memnuniyet oranı yüzde 40 üzerinde olan 3 belediye başkanı ile yüzde 50 üzeri olan bir belediye başkanının da bulunduğu öğrenildi. Başarısız başkanların yerine bütçe yönetiminden anlayan, şehircilik deneyimi olan, ehliyet, liyakat ve vizyon sahibi, bölgenin dilinin tutturacak, bölge insanın isteyeceği ve benimseyeceği birikimli isimler arıyor. Bu isimleri bulmak için hummalı çalışma yürütüyor. AK Parti Genel Merkez kaynaklarından alınan bilgilere göre, partide aday belirleme takvimi 5-7 Ekim tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı milletvekilleriyle yapılacak toplantı netleşecek.

Malatya Net Haber Gazetesi

Son Güncelleme: 23 Eylül 2018 13:11

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN