Atilla Şahin Hakkında Şok İddia

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğe adı geçen Atilla Şahin Hakında Şok iddia

Atilla Şahin Hakkında Şok İddia
Bölge
Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğe adı geçen Atilla Şahin Hakında Şok iddia

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Genel Sekreterliği için ismi geçen Atilla Şahin CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdiyi aklayan müfettiş olduğu ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi'nin yaptığı habere göre CHP'nin usulsüzlüklerini araştıran başmüfettiş Atilla Şahin, raporlarıyla akladığı belediye başkanı Battal İlgezdi ile kol kola halay çekerken görüntülendiğini yazdı

İşte Sabah Gazetesinde 12 Temmuz 2015 tarihli Rant halayı başlıklı haberi

İçişleri Bakanlığı'nın tayin ettiği Mülkiye Başmüfettişi Atilla Şahin'in, Ataşehir'de yapılan trilyonluk usulsüzlükleri soruşturmak yerine, hazırladığı raporlarla, Belediye Başkanı Battal İlgezdi'yi akladığı ortaya çıktı. İlgezdi ile Şahin, kol kola halay çekerken ve rakı içerken görüntülendi. İçişleri Bakanlığı, 2009-2011 yılları arasında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin yakınlarını mal varlıklarındaki artış, personel alımları ve 23 adet ihaleye fesat karıştırıldığı iddialarıyla yapılan suç duyurularıyla ilgili olarak müfettiş tayin etti. Mülkiye Başmüfettişi Atilla Şahin, Ataşehir Belediyesi'ne gelerek, iddialarla ilgili tanıkları dinledi, tapudaki mal varlığı ve belediye tutanaklarını inceledi. 

İLGEZDİ'Yİ AKLADI 
Mülkiye Başmüfettişi Atilla Şahin tarafından hazırlanan raporda, özetle, "Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve yakınlarının mal varlıklarında usulsüz artış olmadığı ve yapılan ihalelerde de her hangi bir usulsüzlüğe rastlanmadığı tespit edilmiştir" tespitlerine yer verildi. Savcılık, bu rapor üzerine, Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve yakınlarının mal varlıklarında usulsüz artış olduğunu kanıtlayıcı nitelikte her hangi bir bilgi ya da belgeye rastlanmadığını, incelenen 23 adet ihale dosyasında da ihaleye fesat karıştırıldığına ilişkin her hangi bir delil elde edilemediğini belirtti. Başmüfettiş Şahin tarafından aklanan İlgezdi'nin bütün yolsuzluk dosyaları rafa kaldırıldı. 

ÇATANA'DA HALAY 
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, soruşturmasını 'başarıyla' tamamlayan Malatya'dan hemşehrisi, Başmüfettiş Atilla Şahin'in onuruna, Bostancı'daki Çatana Bistro adlı gece kulübünü kapatarak eğlence düzenledi. Başkan İlgezdi ile Başmüfettiş Şahin, Arif Sağ'ın oğlu Tolga Sağ'ın orkestrası ve türküleri eşliğinde kol kola girerek halay çektiler, kadeh tokuşturdular. Eğlenceye, Ataşehir Belediyesi personeli ile Başkan Battal İlgezdi'nin yakınları da katıldı. 

1.6 MİLYONA MAKAM KOLTUĞU
CHP'liler, her fırsatta, Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki bardak ve tabakların fiyatını gündeme getirerek algı yaratıyorlar. Aynı CHP'liler, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin makam odasına, 2013'ün haziran ayında 1.6 milyon bin liraya, belediye kasasından alınan mobilyaları görmezden geliyor. 

MİLLETVEKİLİ OLUNCA SUSTU
CHP Milletvekili Barış Yarkadaş 5 Kasım 2014'te, kendisine ait internet sitesinde, "CHP'li belediyelere biri dur desin" başlıklı yazı yazdı. Yarkadaş yazısında, Gamze Akkuş İlgezdi'nin seçimden hemen önce 3 daire aldığı Four Winds yıkılması gerektiğini vurguladı. Barış Yarkadaş, CHP'den milletvekili seçildikten sonra benzer iddialara kulağını tıkadı. Barış Yarkadaş'ın, Ataşehir yolsuzluklarını ihbar ettiği için dövülen Hüseyin Sağ'a, kendisini kimlerin dövdüğü konusunda sessiz kalması için tehditkar uyarılar yaptığı ileri sürüldü. 

KAYNAK https://www.sabah.com.tr/gundem/2015/07/12/rant-halayi? SABAH GAZETESİ

 

ENSONHABER İNTERSİTESİN’DE YAYINLANAN O TEKZİP METNİ

https://www.ensonhaber.com/ isimli internet haber sitesinin 12.07.2015 günlü yayımında yer alan “Battal İlgezdi müfettişle eğlendi” başlığıyla asılsız bir habere yer verilmiştir. Bu gerçek dışı haber içeriğinde; başkan İlgezdi hakkında trilyonluk usulsüzlükleri, personel alımı usulsüzlüğü ve 23 ihaleye fesat karıştırıldığına  Başkan Battal İLGEZDİ’nin ve yakınlarının malvarlığı üzerine yapılan suç duyuruları üzerine soruşturma yapması için atandığı ancak;  müvekkilin Battal İLGEZDİ ile  halay çektiği, Belediye Başkanı’nın Bostancı’da bir kulüp dahi kapattığını ve müvekkilin Belediye Başkanı ile ilgili dosyaları rafa kaldırdığı yer almıştır.

Haberde yer verilen iddia ve ithamlar müvekkilin şeref ve haysiyetini ihlal edici ve gerçeğe aykırı yayım teşkil etmekte olup, müvekkil suç işlemekle itham edilmektedir. Haberde yer verildiği biçimde Belediye Başkanı olan Battal İLGEZDİ’yi aklama asla söz konusu olmayıp, müvekkil Atilla ŞAHİN İçişleri Bakanlığı tarafından 2011 Yılı Aralık kış teftişi programı çerçevesinde rutin yapılmış olan bir teftiş için görevlendirilmiştir. Müvekkilin, suç duyuruları sonucu soruşturma için Ataşehir Belediyesinde görevlendirilmesi söz konusu değildir. Müvekkil Ataşehir Belediyesinde soruşturma yapmadığından suç duyurusuna konu iddiaları da kapatması verilen görev çerçevesinde yasal olarak  mümkün değildir. Rutin yapılan teftişlerde kişileri kurumları aklama, dosyayı kapama gibi durumların olması mevzu bahsi değildir.  Müvekkil tarafından yapılan rutin incelemeler sonucunda 05/01/2012 tarihli ve 159/1 sayılı teftiş raporu hazırlanmıştır.

Habere konu suç duyuruları hakkında soruşturma yapmak için İçişleri Bakanlığı tarafından 15-20 civarında müfettiş görevlendirilmiştir. Bu 15-20 civarında soruşturma için görevlendirilen müfettişler arasında müvekkil bulunmamaktadır.

Müvekkilin Ataşehir Belediye Başkanını aklaması sonucunda müvekkil onuruna düzenlendiği iddia edilen gece, müvekkilin belediyeye teftişinden aylar sonra düzenlenmiş olan Malatyalı İşadamlarının, bürokratların, hakim ve Savcıların aile ve akrabaları ile birlikte katıldığı bir gece olup, müvekkil ve Battal İlgezdi’nin Malatyalı olmasından kaynaklı tesadüfen bir araya gelinmesinden ibarettir.

Son Güncelleme: 22 Kasım 2018 23:00

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN