Araç Sayısı Fazlaydı o zaman neden bu ihale

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz Başkan Gürkan’a seslenerek Araç Sayısı Fazlaydı o zaman neden bu ihale dedi.

Araç Sayısı Fazlaydı o zaman neden bu ihale
Gündem
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz Başkan Gürkan’a seslenerek Araç Sayısı Fazlaydı o zaman neden bu ihale dedi.

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Belediyenin 450 tane kendi aracı var bu araçlar Malatya'ya yeter” sözlerine rağmen Malatya Sanal Haber’in gündeme getirdiği Büyükşehir Belediyesine bağlı MASKİ 86 araç kiralama için ihaleye çıktığı haberi Malatya’da ses getirdi. 

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Selahattin Gürkan'a, "araç sayısı fazlaydı neden ihaleleri fes ettin, şimdi neden bu kadar araç için ihale yapıyorsun?" dedi.
Kiraz açıklamasında şunlara yer verdi;  "Şimdi Malatya belediyesine baktığımızda bir araç ihalesinin yapılacağı söyleniyor. Neden geçmişteki araç filosu fazla diye iptal edip tekrar ihale ihtiyacı duydunuz?  Tüm bu belirsizlikleri giderilmesi ve şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile çalışmalar yürütülmesi gerekiyor. Biz CHP olarak Olumlu adımların her zaman arkasındayız, fakat bu tür olumsuzlukların her zaman karşısındayız"


Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, belediye bünyesinde çalışan personel ile bir araya gelmişti. Başkan Gürkan Belediye Başkanı zamanı, personeli ve mali tabloyu iyi yönetmekle yükümlü kişidir. Göreve geldiğimiz zaman huzur hakkı adı altında alınan bütün paraları iptal ettik, fazla çalışmaları, arabaları, SDS'leri ve iş makineleri için yapılan ihaleyi iptal ettik. Belediyenin 450 tane kendi aracı var bu araçlar Malatya'ya yeter” ifadelerine yer vermişti.

Son Güncelleme: 05 Ağustos 2019 14:57

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 7

 • Maski sizlere Ömür | 07 Ağustos 2019 08:46

  Yaşar beyin önceki görev yerlerine geçirdiği soruşturmalara baktım neler var neler

 • Kimliksiz | 06 Ağustos 2019 08:47

  Hacı ve Çakır dönemlerinde sesi gür çıkan Remzi Hayta nerde acaba bunlar yaşanırken? Eskiden vatandaşın hakkına giriyorlar, hırsızlık yapıyorlar diye bas bas bağırıyordu, biz de garibanin hakkını hukukunu savunuyor saniyorduk. Şimdi sesi soluğu çıkmıyor anlaşılan arpasini veriyorlar bol bol. Kalitesiz herif, bu milletin hakkı sende de kalmasın inşallah...

 • Yaşar | 05 Ağustos 2019 23:13

  Yaşar amca kafaya koymuş. Eskiye ait herşeye düşman. Eski yönetici eski araba eski program eski bina. Hepsini değiştirecem diyor. İşin kötüsü 1 yıl sonra mecburi emeklilik yaşı geliyor. Ondan sonra gelen de 1 yıl bunun yaptığını bozmakla geçirecek. Kurum sizlere omür.

 • Kamu zararı kimin cebinden çıkacak | 05 Ağustos 2019 21:25

  İptal edilen tüm araçların ihale bedelleri eski kur üzerinden yapılmıştı. Şimdi yapılacak ihaleler yeni kur üzerinden yapılacak. Eğer ihtiyaç vardıysa neden bu araçların ihalesi iptal edilerek firmalara tazminatlar ödendi. Zaten büyükşehir belediye başkanı 450 adet aracımız var başka araca ihtiyacımız yok. Kiralık Araç kullanmaya gerek yok. Dedi. Eğer kendi araçlarımızla bu işi yapacak durumunuz yoktu. Niye medya da bangır bangır bağırarak araç fazla dediler. Dereyi görmeden paçaları niye sıvadılar. Yazık bu fiyat farkı ayrı bir borç olarak belediyeye yük olacak.

 • Savunun akmercan geliyor | 05 Ağustos 2019 20:31

  Akmercan A hayırlı olsun. Uygun fiyatlı araçlar yerine bakalım kaç paradan kiralama yapılacak.

 • Selahattin | 05 Ağustos 2019 16:27

  Adam söylediği hangi yalanı hatırlasın ????

 • TUNAHAN | 05 Ağustos 2019 16:15

  iptal edilen araçlar eski kur üzerinden daha ekonomik kiralanmıştı. gürkan ise iptal edip yeni kur üzerinden yeniden ihale yapıyor. harbiden israftan kaçınıyor. yaşasın gönül belediyeciliği !!!

BUNLARA DA BAKIN