Ali Ekinci Resmen Açıklandı

Ali Ekinci Resmen Açıklandı .

Ali Ekinci  Resmen Açıklandı
Siyaset
Ali Ekinci Resmen Açıklandı .

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

İYİ Parti, 31 Mart yerel seçimleri için 5'i büyükşehir, 3'ü il merkezi, 129'u ilçe ve 29'u belde olmak üzere toplamda 166 belediye başkan adayını daha açıkladı.

Ak Parti’den Battalgazi Belediye Başkan Aday Adayı olan ancak Osman Güder’in aday gösterilmesinin ardından Ak parti'den istifa eden Ali Ekinci , İyi Parti’ye geçti ve İyi parti'den Battalgazi Belediye Başkan Adayı gösterildi.

 Ekici’nin istifasını ve bir başka partiden aday olacağını açıkladığı basın toplantısına, Malatya Büyükşehir statüsüne kavuşmadan önce  ilçe ve belde belediye başkanlıkları yapmış olan Abdulvahap Şerefhanlı, Mustafa Karaman, İbrahim Halil Erdal, Mehmet Tan, İbrahim Karadeniz, Cumali Ekin, Kasım Tilbaç, Muhittin Tuhan ve Beydağı (Mamurek)Beldesi’nin 2009’da bağımsız olarak seçilip daha sonra CHP’ye geçen belediye başkanı Abuzer Sarıtaş da katılmıştı.

İyi Parti ve CHP Battalgazi ilçesinde ittifak yapacaklarını önceden duyurmuşlardı. Bu kapsamda Battalgazi'de CHP aday çıkarmayarak İYİ parti Battalgazi Belediye Başkan adayı Ali Ekinci'ye destek verecekler.

Son Güncelleme: 27 Ocak 2019 17:14

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN