5 bin Malatyalı oy kullanmak için İstanbul'a gitti

5 bin Malatyalı oy kullanmak için İstanbul'a gitti

5 bin Malatyalı oy kullanmak için İstanbul'a gitti
Siyaset
5 bin Malatyalı oy kullanmak için İstanbul'a gitti

Haber Editörü: Malatya Sanal Haber

 23 Haziran Pazar günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimi için 5 bin Malatyalı AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından tahsis edilen otobüslerle İstanbul'a gitti. 

AK Parti Malatya İl Başkanlığı 23 Haziran Pazar günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'ı desteklemek için tatilini Malatya’da geçiren ve ikametgahı İstanbul’da olan seçmeni taşımak otobüs tahsis etti. Oy kullanmak isteyen 5 bin kişi otobüs terminalinde ve ilçelerde düzenlenen törenle İstanbul'a gönderildi.

AK Parti Malatya İl Başkanlığı yetkilileri Yüksek Seçim Kurulu tarafından İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimleri iptal edilerek seçimin yeniden yapılması kararı aldıktan sonra hız kesmeden çalışmalarda başladıklarını belirterek, ”Çalışmalarımız kapsamında Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın ve İl Başkanımızın talimatları çerçevesinde oyunu kullanmak için İstanbul'a dönmek isteyen seçmenlerimize destek olmak amacıyla seçmen transfer komisyonları oluşturduk“ dedi. 

Bunun haricinde  AK Parti Malatya İl Başkanlığı çalışmaları neticesinde yaklaşık 5-6 bin seçmen vatandaşın da kendi imkanları ile İstanbul'a gitmiş bulunmakta  

Binali Yıldırım’a destek vermek için yola çıkan vatandaşlar yaklaşık 14 saat süren 1100 kilometre yol gidecek. 

Son Güncelleme: 21 Haziran 2019 21:06

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN